Yağ yakan sprey

Bir yakınımın çok fit olduğunu görünce sordum ne yapıyorsun. Yürüyüş yaptığını her yürüyüşten önce de şunu sürdüğünü söyledi.

www.trendyol.com

Yağ yakıyormuş. Bu spreyi sürüp egzersiz yaptığında normalin bilmem kaç katı terliyormuşsun. Bu sprey hakkında bilgisi olan var mı? Zararlı bir şey olabilir mi? Şişman bir birey olarak işime epey yarayabilecek bir ürün de.

'Daha neler göreceğiz bakalım' dedirten bir ürün.

Arkadaşım. Tek gerçek şu.

Yaktığın kaloriden daha azını yersen yağ yakarsın. Onun dışında hepsi yalan.
  • Mirket  (29.11.22 13:29:05)
Yag yakan degil ama o bölgeyi isitarak cözülmeye meyilli hale getiren ürünler var.

Ama örnegin ürün kullanmak yerine mekik cekilip o bölge yag yakmaya hazir hale getirilerek cardioya baslanabilir.
  • VIPCH  (29.11.22 13:29:09)
umudunuzu kirmak istemem ama alla askina boyle bir urun olsa 149 liraya trendyolda mi satilir?ki zaten surdum yaglarim eridi diye bir urun yok
ama insanlarin zayif noktasi iste, hala kullaniliyor ve kullanilacak
terleme ile kilo zaten verilmez.
kilo vermenin abc si ile konuya baslamaniz lazim
buna vereceginiz paraya bir tane can ciftci kitabi yok o agir gelir diyorsaniz direkt tahil beyin kitabini alabilirsiniz
  • cairo  (29.11.22 13:33:21)
zararını bilmem de yararsız olduğundan eminim. çay içerek, yağ sürerek, şu veya bu yaparak kilo verilmez. şişmansan bazı yollarla ödem filan atarsın, tartıda iki kilo azaldığını görüp mutlu olursun ama gerileme kalıcı olmadığı gibi yanıltıcıdır.

diğer arkadaşlara katılıyorum. kilo vermenin matematiğini öğrenmeni tavsiye ederim. işi kavradığında bu tip ürünlerin zaten ne kadar ahmakça olduğunu fark edeceksin. insan vücudu sağlıklı olduğu sürece zaten ekstra kilolarından arınmış, ideal ölçülerde olur. sağlıklı olmak için de bolca hareket etmek, sağlıklı yağ ve protein ağırlıklı beslenmek, karbonhidratı ölçülü almak gerekir. kalori hesabı da işe yarayabilir ama o çok çok düz ve bir o kadar yorucu bir işlem; yediği her gramı bilmek zorunda olan bir sporcu veya vücut geliştirmeci vs. değilsen ihtiyaç olacağını sanmıyorum.

böyle yağlar filan etki ediyorsa bile 30 kilo içinde yarım kiloluk etki ediyordur ki ondan bile şüpheliyim. hiç gerek yok.
  • mark greg sputnik  (29.11.22 13:39:40)
Keşke her şey bu kadar kolay olsa da hamburgeri gömüp sprey sürüp yatsak.

Zararını bilemem ama yarar olarak hafifletir, cüzdanı tabi. Başka da bir işi yok.
  • logisticsmanager  (29.11.22 13:47:02)
olsa olsa su ve ödem atmaya yardımcı oluyordur.oturduğunuz yerden kilo verdirdiğini sanmıyorum.bunun yerine tok tutan vs ürünler var onların güvenilir olanlarına bakın.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (29.11.22 14:54:24)
Kilo vermek için yediğinden fazla kalori yakman lazım, bu doğru.

Ama kalori yakma verimliliğini artırabilecek ürünler var. Misal en yaygını kafein, spordan önce kahve içersen metabolizman hızlanır, aynı eforla daha çok kalori yakarsın. Ya da yohimbine var, adrenalin blokörü, adrenalinin metabolizmanda daha uzun süre kalmasını sağlıyor, nabzın daha geç yavaşlıyor, bu da yağ yakımını hızlandırıyor. L-Karnitin var yağ zincilerinin parçalanmasında görev alan bi aminoasit, dışarıdan alırsan daha çok miktarda yağ yakabiliyorsun vs.

Yani sadece bi ürün alıp hiç spor yapmadan kilo veremezsin. Ama spor yapıyorsan verimliliği artıracak şeyler var. Linkteki ürün bunlardan biri mi bilmiyorum tabi, içeriğine bakmak lazım.

Öte yandan vücut çok karmaşık bişey ve kimse tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyor. Dolayısıyla dışarıdan çok fazla kimyasal almak riskli. Hani ara ara, kısıtlı süreler ve miktarlarda kullansan vücut bi şekilde tolere eder ama bu tarz şeyleri düzenli kullanmak fazla riskli geliyor bana.

Kahve içerken bile yılda 1-2 ay ara vermek lazım ki kafein toleransı gelişmesin.
  • plutongezegendegilmi  (29.11.22 14:58:17)
Uzak dur hocam. Böyle bir ürün sağlık bak onaylı olsa buralarda satılmazdı. Muhtemelen arko, nivea vs cilt kremi gibi bir statüde pazarlanıyor. Öyle bir şey yağ yaktırmaz. Gerçekten yaktırıyorsa da koşarak uzaklaş.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (29.11.22 16:43:54)