İnsanlar muhasebecilere nasıl güvenebiliyor?

Alakasız birinin işletmeye dair tüm gelir gider tablosunu bilmesine müsaade edilmesi kimseyi rahatsız etmiyor mu? Bir sürü adamın cebinden ne kadar giriyor/çıkıyor, ticari sırlarını vs. biliyor.

Sadece faturalı gelir giderleri mi takip ediyor yoksa?

buyuk sirketler icin sozlesme,
kucuk isletmeler icin de mutlaka es dost akraba ya da onceki muhasebecinin yaninda yetistigi icin defterleri ondan devralanlar oluyor.

muhasebeciler birbirinden de kolay kolay defter almaz.

muhasebecinin bini bir para oldugu icin adini kirletmezler.

o ruhsati almak ve defter toplamak cok zor is. hele ki iyi odeyen/aksatmayan mukellefi de kacirmazlar.

muhasebeciler odemeler aksiyor ya da bazi mukellefler is birakiyor diye su ara cok agliyorlar.
  • idexo  (26.11.22 20:00:34)
ticari sırrına önem verecek kadar büyük firmaların zaten muhasebe departmanları oluyor. buradaki personeline gizlilik sözleşmesi imzalatır. yeterli süre çalışmammış tam anlamıyla güvenilmeyen kişilerede her bilgi verilmez zaten.

  • dreamsandcolours  (27.11.22 00:41:41)