Tıkalı pimaşı robotla açtıran var mı?

Merhaba herkese, mutfak lavabom tıkandı, küçük bir sitede yaşadığımdan yönetimin tavsiye ettiği tesisatçıya gösterdik, baya bir uğraşmasına rağmen yaklaşık 3 metre içeride tıkanıklık olduğunu muhtemelen ana gidere bağlanan yerde olduğunu kırmadan açılamayacağını söyledi.

Kendisine sormadık ama illa sizin de bir yerlerde gördüğünüz robotlu kameralı tıkanıklık açan tesisatçılardan medet umabilir miyiz acaba?

Yani bu duvar kırdırma işi sonrasında tekrar sıvanmasının gerekliliği falan büyük işler.

Eğer tuzla pendik civarı bu kırmadan tıkanıklık açan tesisatçı tavsiyeniz varsa alabilirim.

Pro Tesisat
www.protesisat.com

Ben bu adamları bir kere çağırmıştım. Gerçekten telefonda söyledikleri kadar para aldılar, temiz çalıştılar. Gelen iki kişilik ekip kibar, düzgün gençlerdi.

Fakat kamerayla borunun sonuna kadar gidince tesisatın ana borusunda tıkanıklık olduğunu ve açamayacaklarını söylediler.
Bir arayıp konuşmanızı öneririm.

Not: Kameralı sistem için klozeti söktüler, oradan girdi kameralı makinenin borusu. İşleri bitince düzgünce taktılar.
  • michael_knight  (26.11.22 14:45:38 ~ 14:46:05)
Bizim mutfak bildik bileli sıkıntılıydı. Hiç robotlu tesisatçı çağırdık mı hatırlamıyorum ama 3 - 4 tanesi açamadı. En sonunda binanın tesisatını bilen usta nokta atışı kırdı ve çözdü olayı. Yıllarca boşuna sıkıntı çekmişiz diyebilirim.

  • reactionic  (26.11.22 14:54:23)
Yıllar önce yaşadığım bir şehirdeki evde aynı problemi yaşamıştım. Gelen usta açamadı gitti. Sonra gelen başka usta ucu sontaj makinesi gibi bir aleti tesisattan deliğinden tıkanıklık olan yere salıp açıp gitmişti. Hiç kırma dökme olmamıştı

  • limonlu eksi  (26.11.22 16:21:01)
şunu kullan sonra dua edersin bana.aynı muhabet başımdaydı komple mutfağı kıracaktım tesisatçıyı dinlersem .bide bunu denedim jilet gibi oldu.
www.trendyol.com

  • jamswety  (26.11.22 17:09:15 ~ 17:09:36)
Çözüm: www.hepsiburada.com

Tesisatçılar bunu önermez kolay/ucuz olduğu için. Ama 5 dakikada halleder, çok da kolayca. Robota, kırmaya filan gerek yoktur.

Kullanırken yönüne dikkat edin, çevirme yönü önemlidir.
  • alfired  (27.11.22 02:52:55)
@jamswety birden fazla kullanıldı,
@alfired bununla da denemiş maalesef başarısız olunmuş, muhtemelen ilk cevaptaki ana boruda galiba tıkanıklık, deneyimlerinizden anladığım kırmak gerekecek gibi, teşekkürler cevaplar için.

  • atom karincanin torunu  (27.11.22 13:28:16)
Kameralı sistem ile gidebildikleri kadar gidip sorunu görüntülüyorlar, eğer tıkalı yeri bulurlarsa başka bir makine ile uzun bir sustayı itiyorlar oraya doğru.

Bu uzun susta gidip de tıkanıklığı itebilirse açmaya çalışıyorlar, yani itip de pisliği rogara ulaştırırlarsa ne ala, yoksa kırılması şart.

Yani elinde hem görüntüleme makinesi, hem de bu susata tipi zımbırtıyı dödürerek ileri iten makine (küçük kaynak makinesi kadar) elinde olan adam deneyip açamazsa kırmak şart.

Arayıp ellerinde hem kamera hem de bu makineden olan bir ekip varsa öğrenin, ona göre anlaşın.

www.istanbultesisat.org

böyle bir alet olmalı ellerinde.
  • John Bloor  (28.11.22 11:51:19)