Amazon'da kargoyu almadan iade var mı? Kargo kaç kere gelmeyi deniyor?

Kolay gelsin kargo firması geldi evde yoktum. Müşteri hizmetlerini aradım, bugün için geleceklerdi ama kimse gelmedi.

Yarın gelebilirler ama çalışıyorum.

Yarın da gelip evde olmazsam ne olacak kaç kere gelmeyi deniyorlar.

Aldığım ürün 18 tl, ödediğim kargo 20 TL. Aldığım üründen fazla kargo ödedim.

Kargoyu almadan iade seçeneği falan yok mu? Olsa da eğer kargo da iade olur mu? Yoksa yeniden sipariş edeceğim.

Yurt içi kargo dışında bana göre hepsi çöp.

kolay gelsin kargo takip sayfasından şu gün gelsin diye seçebiliyorsunuz.

bu arada satıcı amazon'un kendisi sanırım kolay gelsin ile geldiğine göre. 20tl kargo vereceğinize 8tl ye prime üyesi olsaydınız keşke. kargo parası ödemezdiniz.
  • inheritance  (25.11.22 20:52:37)
Amazon müşteri hizmetleriyle iletişime geçin, onlar da kargo firmasıyla iletişime geçip çözsünler. Müşteri hizmetleri konusunda Amazon oldukça iyi, yardımcı olurlar muhtemelen. Tekrar kaç kere gelirler bilmiyorum ama 2den fazla geleceklerini de sanmıyorum.

  • gallienus  (25.11.22 20:55:49)
@inheritance

Hangi gün gelsin diye seçemiyorum. Sms ve mail doğrulaması istiyor ve kod gelmiyor.

Ayrıca dağıtımda, şubede vs gibi bilgiler güncel değil. Çat diye kapıya gelip aradılar evde yoksunuz diye.

Bu firma da tırtmış..
  • Cesario  (25.11.22 21:01:40)
Eskiden çok iyiydi ama şimdi bazen bozduğu oluyor. En son bana kargoyu teslim ettikten sonra iki saat sonra adresinizdeyiz mesajı, yarım saat sonra adresinizdeyiz araması geldi.

Kargo takip için link geldi ise doğrulamaya gerek olmadan değişiklik yapabiliyordunuz gelen link üzerinden. Değiştiyse bilmiyorum.
  • inheritance  (26.11.22 00:32:54)