Yunanistan’dan schengen almak ama nasıl

Merhaba, bir konferansa katılacağım. Yunanistan’da. Tarih 25-27 kasım. Yani üç gün var. Adamlar bana davetiyeyi geç gönderdiği için pasaporta geç başvurdum ve bugün pasaport geldi.

Vizeye yarın başvursam çok geç olacak.

Ben şöyle diyorum. Acaba gidip başvursam Ve ben konferansı kaçırdım ama vize verin gezmeye giderim sonra desem yaz mevsimini kapsayacak bir vize verirler mi?

Not: devlet memuruyum. Henüz yeşil yok.

Turist olarak başvur verebilirler ama dediğin gibi zor

  • basond  (22.11.22 18:09:08)
mümkün değil. o ayrı bu ayrı. turist olarak başvurcan onda da ilkse seyahat tarihin kadar 1,2 hafta verirler

  • buenosdias  (22.11.22 18:43:20)
adalarda kapıda vize uygulaması var sanırım ama kışın var mı bilmiyorum belki bir ada üzerinden giriş yapıp davetiyeyi gösterip vapurla geçebilirsin ana karaya

  • sipsiyah  (22.11.22 19:32:28)
ikisi arasinda bir baglanti yok. yaz icin vize almak istiyorsan ona ozel bir seyahat plani sunmalisin. konferansi gostererek bugun/yarin vizeye basvursan alacagin cevap red olur zira basvuru, memurun onune dusene kadar konferans ve seyahat tarihleri gecmis olacak. o davetiyenin sana hicbir kullanisliligi yok yani. pasaporta basvurmak icin davetiyeyi beklemek hata olmus.

  • hot potato  (22.11.22 19:59:24 ~ 20:17:54)
olmaz, yapmayin, bosuna paranizi harcamayin.

  • lanc  (22.11.22 20:17:35)
Gri pasaport çıkarsaydın vizeye gerek kalmazdı.

  • yeahbutso  (22.11.22 23:23:23)
@yeahbutso bu konferans işimle ilgili değil. Şahsi çalışmam. Gri çıkıyor mu?

  • iddaaci  (22.11.22 23:50:22)
Tamamen kurumdan alacağın evrağa bağlı. Amirin imzalaması. Geçen Almanya halk oyunları vakasından sonra risk almayabilirler.

  • yeahbutso  (23.11.22 00:22:15)