Gerçek hayat ve dating app üyelerinin beklentileri

Merhaba. Gerçek hayatta gördüklerim ve dating app'lerde gördüklerim, bana farklı iki dünyaymış gibi geliyor, hissettiriyor.

Misal dating app'lerdeki kadınlar hep "en mükemmeli" arıyorlar sanki. Mükemmeli bulamadıkları bir detay gördü mü eliyorlar. Mesela boy konusunda çok tahammülsüzler, erkek mutlaka çok uzun boylu olmalı. Ama ben gerçek hayatta Allah'ın her günü boyları birbirine yakın veya kadının erkekten uzun olduğu gayet tatlı tatlı bir sürü çifte denk geliyorum. Dating app'teki kadın profillerine, erkekte olmasını istedikleri taleplere bakarsak bu tür çiftler dünyada yok ve olamaz ama. Bu boy mevzusu sadece bir örnek.

Gerçek hayat ve dating app'teki insanlar/üst düzey beklentileri, sizce de birbirinden farklı iki dünya gibi mi? Yoksa bana mı öyle geliyor?

Mükemmeli app'ten arıyorlar. Buna çok gülüyorum.

İkisi çok farklı. Mercedes yada Bmw sahibi biri app e gelene kadar kaç kızla tanışıyor hiç düşündünüz mü? Ortamını kaldırmayan tek ortam o app olur.

Hiç kimse sorumluluk almak istemiyor o yüzden app vs realite farklılaşıyorö
  • baldan kaymak  (22.11.22 00:04:44)
genel olarak haklisin. dating appler sanki sinirsiz secenek varmis iluzyonu yaratiyor. bir yerden sonra baktigin profiller, ettigin sohbetler falan cok rutine sariyor. haliyle tum mevzu mekanik kriterlere, secmece elemelere falan donusyor, bir yorgunluk olusuyor. bulusmalar bile yavanlasiyor bir yerden sonra ayni sohbetler ayni mekanlar falan. dating app'ler o yuzden pek verimli degil.

  • hot potato  (22.11.22 00:09:50)
türkiye’de standart bir kadının, gerçekten içine sinecek bir seçenek olmadığı sürece dating appinden birine vakit ayırmak gibi bir ihtiyacı yok. ilginç gelmeyen biri için ulan başıma bir şey gelir mi endişesine stresine girmeye bile değmez. o yüzden evet mümkün olan en iyi en ilginç seçeneği aramaları normal. gerçek hayatta ise zaten tanıdıkları insanlar arasında, kendi çevrelerimde bu risk daha az olduğu için rahat bir şekilde daha fazla seçenek deneyebilirler. ayrıca dating applerinden sevgili bulan hatta evlenen çok alakasız çiftler de tanıyorum bizzat. yani önermen yanlış dostum.

  • roket adam  (22.11.22 00:27:44)
app'lerde genelde bir şey ısmarlatacak adam arıyorlar. eskiden gidip bir kahve içilirdi, şimdi beklentiler iyice tavan yaptı. app'yi sürekli kullanan kadınların aradığı paradan başka bir şey değil. sevgili isteyen zaten bulur, seks arayan zaten anında bulur. app istanbul dışı yerlerde tanışma imkanı zayıf bölgelerde daha iyi iş yapıyor. amaca yönelik oluyor. dünyayı gezmiş bir kadın, bakıyorsun app'de.. ne kadar saçma.

  • romario  (22.11.22 00:32:46)
Türkiye'de kadın görünülürlüğü az.
Bu tip App'larda daha da az.
Mühendislik fakultelerinde erkek öğrenci başına yüz gram kadın öğrenci düşüyor ya App'larda da öyle.
Erkek sayısı çok fazla, kadın sayısı çok az olunca kadınların seçme kriterleri söylediğin şekilde uçuklaşıyor.
  • Mirket  (22.11.22 02:09:14)
Gercek dunyada yok olacak silik tipler o tarz appler ve sosyal medyanin da etkisiyle tanricalasti. Bunun sebebi de mericler ve abazalar. Ve dedigin gibi beklentileri de dogal olarak yukseldi ki talep cok olunca o da kendini unique bir sey sandi. Dedigim gibi muhtemelen o tiplere fazla bilesin ama talep cok olunca sen de o yogunlukta sadece bir sayısın.

  • optimistbakunin  (22.11.22 22:24:03)