kira dolar mı TL mi

şimdi 400 dolar ya da 8000 TL seçenekleri var

seçim olmasa dolar artar derdim ama hem önceis hem snrası ekonomi "iyi" gözükür
%15lik bir artış olursa 8.000 ortaamayı geçiyor 12 ayda

Ekonominin tamamen normal olduğu bir dönemde bile eğer Dolar ile kazanmıyorsam asla Dolar demezdim.

  • Mirket  (20.11.22 21:25:28)
TL borçlan dolar biriktir.

  • sparkle kiddle  (20.11.22 22:22:19)
dolar ile borçlanıp karlı çıkan görmedim pek. aksi senaryoyu onlarca kez gördüm.

  • brkylmz  (20.11.22 22:58:19)
Kiracınız türk vatandaşıysa dolarla kira alamazsınız.

  • adwokat  (20.11.22 22:59:38)
ne kazanıyorsan giderin o olmalı.

  • gurur  (20.11.22 23:35:09)
yabancı kiracı
dolar olarak o teklif etti

acil lazım olsa 30 kuruş makas var
dolarda durunca bozdurup borsada kullanma durumu olmaz gibi

öte yanda herkesin yazdığı gibi önümüzdeki ay bile %10 artış olabilit
  • bir soru sorcam  (20.11.22 23:40:48)
secimle ulkenin basina tutankamon bile gelse dolar artacak, o yuzden dolarla almak daha karli...

  • hewit  (21.11.22 12:23:27)
Tabii ki dolar, doların olması gereken rakam 35-40 TL'ler şu an.

Bir müddet zarar etseniz de, sonrasında fazlasıyla kapatırsınız.

Ancak yasal sıkıntı yaşamamak için, sözleşmeyi bir avukata yaptırmakta fayda var. Sonrasında sıkıntı yaşamayın.

.
  • kartallar yuksek ucar  (21.11.22 12:56:58 ~ 12:57:23)
1. Kiralamayı TL dışında yapamazsınız.
2. "Ekonomi iyi" veya "ekonomi kötü" ne anlama geliyor sizce ?
3. Bir ülkede döviz kurunun yüksek olması o ülkenin iktisadi seyrinin kötü gittiği anlamına gelmez hatta tam tersi durum olabilir.
4. USD değerinin çok üzerinde. Dünya genelinde dedolarizasyon var ve ABD'de enflasyon patlamış durumda hatta ABD ekonomisi şu an resesyonda bütün dünya hızla ABD parasından vazgeçiyor bizde ise geçmişten gelen geleneksel düşünce hakim ne yazık ki.
5. Gelecekte USD rezerv para olmaktan çıkacak veya USD değerinin bir önemi kalmayacak.
6. USD'yi düşürmek bir meziyet değil hükümet ve MB isterse politika değişikliğine gider faiz artırır ve USD çok kısa sürede düşer hatta enflasyonda düşer pislik halının altına gizlenmiş olur sadece günü kurtarmış oluruz.
  • beemaker  (22.11.22 00:56:03)
Yabancı kiracıya dolarla kiralayabilir arkadaşlar. aksini iddia eden dayanağını göstersin bilelim.

hüküm açık.
  • adwokat  (22.11.22 01:05:26)
tr'de eger dovizle kira imkanim var ise kesin doviz isterim.
kisa donemde dusse bile uzun donemde illa cikacak..

  • cooperr  (22.11.22 01:44:20)
teşekkürler $df
yaprak kımıldamıyor

  • bir soru sorcam  (06.01.23 18:44:06 ~ 18:44:23)
kımıldadı

  • bir soru sorcam  (01.06.23 00:18:04)
kaca dolara verdin? :)

  • cooperr  (01.06.23 00:19:39)