buzdolapla duvar arasında 7 cmden fazla olmamalı mı

Buzdolabı montajında duvar ile buzdolabının arka bölgesi ara- sındaki boşluk 75 mm'yi aşma- malıdır. • Buzdolabınızın düzgün ve sar-.

demiş vestel statik.vestel.com.tr

7cmden fazla olursa ne olur. kurulum yaparken 15 cm filan bıraktılar. ittirsem mi. fazla kalsa ne olur?

bir de yanlarda 7er cm bırakmış. ben tek bir yana kaydırsam da geniş boşluk olsa mı. belki bir şeyler koyarım ama bilemedim

Manueli yazan kişinin beceriksizliği muhtemelen. 75mm'nin altına düşmemeli demek istemiştir. Hava akışı ne kadar iyi olursa ısı da o kadar kolay uzaklaşır ve elektrik tüketimi bir nebze azalır. Bence arkası kalsın, yanları da bir faydası olacaksa 3-4cm'e düşürebilirsiniz ama yapıştırmayın tabi.

  • mikro patlama  (18.11.22 21:17:33)
üstü boş olsun daha önemli

  • bir soru sorcam  (18.11.22 21:49:46)
Dolabın hangi yanı ısınıyorsa, o yanını duvara yapıştırmayın. Genelde sol yandır ısınan taraf, yeni dolaplarda eskilerdeki gibi arkasında soğutma radyatörü yok.

Yani özetle ısınan yan ile arkası duvardan 5-10 cm uzak olsun yeterli.
  • John Bloor  (19.11.22 10:27:10)
benimkini yeni aldım www.hepsiburada.com

sözde no frost ama arkasında radyatör var statikler gibi. arkada 10 cm bıraktım. yanlarda 4 cm. üste de çok ağırlık koymadım, koyduklarım da dolabın tam hizasında, yani engellemiyor
  • ShadowOfMoon  (19.11.22 11:17:01)