vizelere girmeyince ne oluyordu?

hiçbirine girmesek ne oluyor? finalden çok yüksek alınca geçiliyor muydu? finalden o kadar yüksek alınmazsa bütten mi çok yüksek almak gerekiyordu?

Ben de oyle biliyorum.

  • Kahvedesu  (13.11.22 22:44:32)
Cc'yle geçebilmek 95-100 arası not alman gerekiyor. Ama bazı okullarda çan sistemi var. Okuldan okula değişir.

  • sevilen progressive türkücü  (13.11.22 22:48:24)
Yönetmeliğinize göre değişir.

  • anon1m  (13.11.22 22:48:55)
Benim okulumda vizelerin %40 ı finallerin %60 ı alınıyordu. Yani vizeye girmezsen finalden 100 alman gerekiyordu. Dersi geçmen için. Geçme notu 60 tı bizde.

  • benoyledemekistemedim  (13.11.22 22:49:11)
Vizelere girmezsen pratikte dersleri geçme ihtimalin Allah'a kalır. Çünkü hiçbir zaman finalden 90 alınmaz. Bizde bütünleme sınavı kaldırılmıştı. Yaz okulu getirilmişti. Dersten kalırsan yaz okulunda alıyordun o ders açılırsa. He bu yüz yüze eğitim. Kaç sene öncesi. Şimdi uzaktan falansa çok kasmayabilirler. Aöf falansa zaten geçersin.

  • dissendium  (13.11.22 22:59:13)
vize+final = %60
Ödev = %40

sıfır ödevle teknik ingilizce dersinden 100 vize 100 finalle silme geçtim. (ingilizcem iyi olsa da beleşe koca dergiyi çevirmek hiç işime gelmemişti)

Ayrıca bazı okullarda sınavlara girmezsen yani girip adını yazıp imza atıp çıkmazsan gene bir yaptırımı olabiliyor.

Çan eğrisi yoksa bir dersi vizesine girmeden geçmek imkansıza yakın.
  • kimlanbu  (14.11.22 11:00:01)
bizim okulu bırak dersten derse vize ve finalin dönem sonu notuna yüzdelik etkisi değişiyor, burada herkes nasıl bu kadar net konuşmuş anlayamadım. hatta şöyle diyeyim, bazı derslerimin vizesine girmeyince otomatik olarak dersten kalıyordun.

dersin syllabus'unu incelemen gerek. en olmadı hocaya/asistana mail atabilirsin.
  • knight of cydonia  (14.11.22 11:29:26)
Knight + 1

Nasıl bu kadar net konuşulmuş hayret ettim. Aynı şekilde bizim de dersten derse değişir, 1 vize ile 2. Vizenin etkisi nin değişik olduğu ders bile vardı. Bunu dersinizin bilgilerinin yayınlandığı portalda bulursunuz.

Dersten bu kadar kopuk olmanız ve her derste okulda aynı şey geçerliymiş gibi konuyu buraya sormanız da takdire şayan.
  • zimbirik  (14.11.22 12:07:47)
finalden ya da bütten çok yüksek alman lazım. bir de kendi bölümümde hocalar vizesi düşük olanları bile bırakır genelde final notları ortalama olsa da, bütten öğrenci geçirmeme gibi huyu olanlar bile var. o yüzden vizelere girmemek riskli.

  • black holes in the sky  (14.11.22 13:12:22)