Ne yaparsam yapayım sabahları uyanamıyorum

En erken 12 de kalkıyorum. Gece yattığım saat 2-3-4.

Denemediğim program, taktik vs kalmadı. Yarım saat kademeli olarak düşüreyim dedim ilk 12.30'da ikinci gün 12 de kalktım. Üçüncü gün kalktığımda saat 13.30 falandı.

Tavsiyesi olan var mı?

Erken yatman lazım. Ben 6.30da kalkıyorum. 21.30’da yatıyorum. Evet sosyal hayatı ve kendime ayırdığım zamanı kısıtlıyor ama ekmek parası işte.

  • duma duma dum  (13.11.22 14:10:29)
Bir gün erken uyanırsan aynı gün erken yatarsın. Erken uyanma sebebin de zorunluluk olmalı. İş, iş görüşmesi, ders gibi.

  • dissendium  (13.11.22 14:25:01)
muhtemelen uyku kaliteniz düşük. fazla kilo varsa vermeye çalışın. işlenmiş gıda (özellikle şeker) tüketiyorsanız onu azaltmayı deneyin. sigara içiyorsanız bıraksanız en iyisi tabii ama o olmuyorsa azaltmak da iş görebilir.

paketlenmiş gıdaları ve sigarayı gerçekten ağzıma sürmediğim bir aylık periyot olmuştu hayatımda. yataktan spatulayla kazınan, mecburiyeti yoksa KESİNLİKLE uyanmayan, gece uykusu sık sık bölünen birisi olarak adeta rampadan fırlayan roket gibiydim o süreçte. pis yemeye başlayınca yine muşmulaya döndüm.

kısacası muhtemelen uyku kalitenizin artması gerekecek. onun da en temiz yolu hayat tarzını değiştirmekten geçiyor. çok sıkıcı ama maalesef birinci yol bu.

"erken uyanırsan erken yatarsın" durumu da herkes için geçerli değil bu arada. anksiyete, kaygı vs. varsa bütün gün uykulu gezersin ama gece 9-10'da yastığa başını koyduğunda sabah 5'e kadar dönersin.
  • mark greg sputnik  (13.11.22 14:33:23)
12 kalkınca hayatınla işinle ilgili sorun olmuyorsa devam et bence. Hepimizin hayalini yaşıyorsun. Tavsiye: erken yat. On buçuk iyidir.

  • baba553  (13.11.22 14:51:35)
Horoz al

  • hebanon  (13.11.22 15:14:50)
Ben böyle uyku düzenim bozulduğunda bi gece uyumuyorum. Ertesi gün akşam 10-11 gibi ağırlık çöktüğü an oyalanmadan yatağa giriyorum. Sonra her zamanki gibi sabah 7'de uyanıp devam ediyorum normal düzene.

  • plutongezegendegilmi  (13.11.22 18:31:19)