Arkadaşlık ilişkisi

Yurtdışındasınız. Ailecek görüştüğünüz bir çift arkadaşınız var. Arkadaşlıktan öte bir dostluk hatta kardeşliğe varan bir ilişki var.

Fakat bu çiftin türkiye'den yakın arkadaşları ziyarete falan gelince sizi onlarla akşam bir şeyler yiyip içmeye vs çağırmıyor, tanıştırmıyor.

Ne düşünürsünüz?

40 yilin basi arkadaslari gelmis onlara vakit ayirmak istiyordur diye dusunurum

hatta beni cagirsa neden cagirdi diye dusunurum
  • diyarbakir karpuzu  (11.11.22 20:28:17)
Olumsuz düşünmem açıkçası. Gelen arkadaşları belki başkasıyla görüşmek istemiyordur, sadece o çiftle vakit geçirmek istiyordur.

  • orient blue  (11.11.22 20:31:05)
Gayet normal bulurum.

  • chihirovekohaku  (11.11.22 20:43:58)
normal arkadaşlarını birbiri ile tanıştırmak ve cevreyi karıştırmak zorunda değil kimse.

  • kuzey li  (11.11.22 20:50:39)
birbirinden farklı çok arkadaş grubum var. tanıştırdıklarım oldu, tanışmayanlar var. sevgili, eş olsa bir nebze anlarım ama arkadaşı arkadaşla tanıştırmak aklıma bile gelmezdi. tanışanlar da denk gelmiş de tanışmıştır.

yurt dışında olduğunuz için normal arkadaşlıktan öte duygusal bir bağ kurmuş olabilirsiniz. bence sağlıksız bir beklenti.
  • coldegezenkutupayisi  (11.11.22 20:56:11)
Sizinle zaten sürekli görüştüğünden, kırk yılın başı gelen arkadaşlarıyla yalnız kalmak istiyordur.

  • Kahvedesu  (11.11.22 21:16:32)
Tanistirmak zorunda degil alınacak bisey yok

  • ruby elixir  (11.11.22 21:54:30)
@ruby alındığımı mı hissettin

Yorum katmadan sormuştum oysa
  • a man alone  (11.11.22 21:59:07)
Yani kafaya takmışsın ki burada sormussun diye dusundum :)

  • ruby elixir  (11.11.22 22:03:24)
Eee gayet normal, neden tanıştırsın çağırsın ki? Çok saçma geldi söylediğiniz bana. Siz ayrı o arkadaş ayrı değil mi.

  • roket adam  (11.11.22 22:10:34)
Harbiden kirk yilin basi bi esi dostu gelmis. misafirlerini rahatsiz hissettirebilir bu durum cunku hem ulkeyi gezmeye calisacaklar hem yakin arkadaslariyla paylasim. zaman da kisitli. bi de birileriyle tanisma biraz yorucu olurdu sanki. ben boyle tatillerde her zaman sevmiyorum beni cok goturduler arkadaslarinin evine barkina. bi sey de diyemiyosun.....

  • ala09  (11.11.22 22:21:27)
Bence çok normal öz kardeşimiz dahi arkadaşlarıyla özel vakit geçirirken bizi çağırmıyorken neden arkadaşınız bir başka arkadaşıyla vakit çağırırken sizi çağırsın ki onların yeri ayrı sizin ayrı. Bence çok olağan.

  • turunc saadet  (12.11.22 01:01:14)
Birebir aynı durumdayım. Burada çok yakın olduğumuz bir aile var. Sabahlara kadar hastalık şu bu telefonlar hastaneler beraber olduğumuz zamanlar oldu.
Aralık başı ise Türkiye'den çok yakın bir çift bize kalmaya gelecek. Görüştürmeyi düşünmedim bile. TR'den gelen bizi görecek diye aylar önceden plan program yaptı, şimdi gidip "bu da bizim burdaki arkadaşlar hadi oturalım" diye bir daha belki 5 yıl sonra göreceği bir çiftle kilitlemek istemedim.

  • quaker  (12.11.22 01:14:39 ~ 01:16:23)
Tamam yahu, bi daha da gelmem Davos'a. :) bir kişi bile mi aynı fikirde olmaz :)

  • a man alone  (12.11.22 16:23:40)
Duyuru-nick uyumu :)

  • thetruenorthstrongandfree  (12.11.22 16:52:08)