[]

Astım hastalığı?

Yaklaşık 2-3 yaşından 12-13 yaşlarına dek astım nöbetleri geçirdim, özellikle kış ayları ve grip sonrası. Hastaneye acile gidip oksijen cihazından ciğerlerimi temizletiyorduk.. ventolin ilaç kullanımı vb.


Ergenlikle birlikte ise birden kesildi astım nöbetleri ve senelerdir söz konusu olmadı. Hatta öyle ki şımarıklık edip ayda bir paket sigara içmeye bile başladım ama ayda bir paketi de azaltıp altı ayda hatta senede bir pakete doğru indireceğim.

=> sorum şu ki astım tamamen geçmeyen bir hastalık değil miydi? Yaşım 25 ve araştırdığım kadarıyla 30’lu yaşlarla birlikte astım ataklarının tekrardan hayatıma girmesi söz konusu olabilirmiş?

Bu durumda kronik hastalık sahibi birisi mi oluyorum? Eğer evetse göğüs hastalıklarına gidip kronik astımım olduğuna dair rapor alabilir miyim? Yoksa şu an 10 küsür senedir astım belirtisi göstermediğim için o raporu vermezler hatta beni astım hastasından saymazlar mi?

Umarım bilen birileri çıkar. Teşekkürlerimle.

 
Astim alerji gibi hastaliklar kucuk cocukken ciktiginda gecebiliyor diye biliyorum.

Mesela ben 22 yasinda alerjik astim oldum doktor gecmeyecek dedi. Hatta cocukken olsaydi gecme ihtimali vardi dedi. Ama doktor arkadaslar daha dogru bilgi verir.
  • kuzey li  (08.11.22 12:23:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.