keten ve teflon bant nasıl sarılır, taharet musluğu akıtıyor

fotodaki gibi. eski bir tip. sifonda su olunca taharet musluğunun arkasından çıkıyor. sifonu çekince de önden akıyor.

normalde akmıyordu ama zamanla aşındı demek.

teflon bant aldım dün arkaya ve öne sardım biraz da çok az aktı. beceremedim sanırım. önce kendir mi sarmam lazım?

br de fotoya bakınca görüyorsunuz. çok boşluk var conta ile boru girişi arasında. o boşluk kalacak yine. çünkü sıkınca ilerlemiyor. çünkü conta bombeli değil. ne kadar sıksam da ilerlemiyor.

Teflonluk ya da ketenlik iş değil bu, taharet çubuğunun hem taş içinde (önde) hem de arkada birer contası olur.

Arkadan somunu sıkarak çubuğu sabitler ve contaya sıkılık sağlarsınız. Basınçlı bir ortam olmadığı için bu sızdırmazlık için yeterli.

Taşın içinden, önden çubuğu sıkıca sol el ile tutup, sağ el ile dışarıdan arkadan, fotoda görünen beyaz plastik somunu sıkın.

O somun elle sıkılmaz bir küçük anahtar lazım, en kötü çubuğu değiştirirsiniz.
  • John Bloor  (04.11.22 10:40:49 ~ 10:41:57)
sıksam da ilerlemiyor bir yerden sonra. şu an sıkılı hali zaten.fotodaki gibi oluyor

  • ShadowOfMoon  (04.11.22 10:52:44)
Malzeme plastik olduğu için çok kolay yalama olup diş atlıyor maalesef.

Yeni çubuk alın, en kolayı bu. Ya da conta ile somun arasına bir uzatma koyup somunun yalama olmayan/diş atlamamış bölgede sıkılaşmasını sağlamak lazım.
  • John Bloor  (04.11.22 11:25:16)