Pert Sonrası Kasko İşlemleri Hk.

Aracım pert oldu ve kasko bir fiyat teklifinde bulundu.

bunu kabul etmeyip güncelleme istesem süreç nasıl ilerliyor?
Ben kabul etmesem onlar da biz de artış yapmıyoruz teklifimizde derlerse ne oluyor?

süreç tamamen pazarlık aslında. onlar piyasadaki aracın marka model km ve temizlik durumuna göre bir fiyat araştırması yapıyorlar. bir fiyat belirliyor ve size sunuyorlar. önemli olan parayı ne zaman ödeyecekleri. bazı şirketler bu ödemeyi geciktiriyor, parayı kullanıyor. size en kısa sürede ödemelerini sağlayın öncelikle ikincisi fiyatı da itirazla belki biraz yükseltebilirsiniz. ama genelde önerdikleri gerçekten piyasa değeri oluyor.
anlaşamamanız durumunda iş uzuyor vakit geçiyor siz dava sürecine girebilirsiniz, bilirkişi vs. elinize bir şey geçmez. afaki saçma bir teklif değilse size sunulan.

  • erty_ksk  (03.11.22 12:16:19)
Haklarını vermek gerekirse, arabam.com'un "arabam kaç para" modülünde ne değer biçilmişse onu teklif ediyorlar.
Fakat bir tık daha fazla verilebilir piyasaya bakıldığında.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (03.11.22 12:24:04)
öncelikle size teklif yapıyorlar. siz kabul etmezseniz kabul etmediğinizi söyleyip yeniliyorsunuz. siz ne kadar kabul etmezseniz de www.tsb.org.tr buraya göre değerleniyor. kabul ettiğinizde sizi notere yollayıp kazalı aracın satışı için sizden vekalet alıp aracı satıyorlar daha sonra anlaştığınız ücreti yatırıyorlar.

  • mikahakkinen  (03.11.22 15:06:53)
Geçen sene başka bir duyuruya verdiğim cevabı yapıştırıyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Geçen sene ben de aynı durumu yaşadım, direk aracı perte çıkart. Ancak sana ilk verecekleri rakamı kabul etme.

Benim arabamın değeri yaklaşık 200.000'di. Önce 175 teklif ettiler, kabul etmezsem aracı yaptırıp bana teslim edeceklerini söylediler. Burada aslında fake atıyorlar, pazarlığa açık oluyorlar.

Şu maili attım:
"xxx plakalı aracım için firmanın 175.000₺ değer karşılığında perte çıkartmayı teklif ettiğini belirttiniz ancak sahibinden.com’daki ilanlara bakıldığında aracımın şu an 230.000-240.000 seviyesinde ilana koyulduğu gözükmektedir. İlanlardaki fiyatların nispeten fazla olduğu da düşünülürse aracımın değerinin minimum 210.000 ₺ olduğunu belirtmek isterim. İlgili ilan linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Aracımın gerçek bedeli olan 210.000₺ üzerinden perte çıkartılmasını talep ederim. Aşağısında bir rakam kabul etmeyi düşünmemekle birlikte her türlü yasal hakkıma başvuracağımı bilginize sunar tekrar değerlendirilmesini rica ederim"

Bundan sonra 190b teklif ettiler, şu maili attım:

"Daha önceden de belirttiğim gibi aracımın ilan fiyatları 230.000 – 240.000 seviyesindedir. Buna göre aracımın değeri şu an minimum 210.000 TL’dir.

Sebepsiz yere 20.000 lira değer kaybını kabul etmem mümkün değil. 205.000 lira olarak revize ederseniz perte çıkması uygundur, aksi halde tahkim mahkemesine giderek hakkımı arayacağımı bildirmek isterim.
"

Sonuç olarak 200b verdiler ve perte çıkarttık.

Umarım yardımcı olur.
  • PoscheN  (03.11.22 21:27:16)