Pet Shop açılır mı?

Düzgün bir yerde (çok işlek ve pahalı da değil, çok ucuz ve insan trafiğinden uzak da değil) devren bir Pet Shop dükkanı var.
Hayvan satışı kesinlikle değil, sadece mama, aksesuar, tasma vs.

Acaba devralsam mı diye düşünüyorum.
Bu iş karlı mı, biliyor musunuz?

neden devrediliyor sebebini biliyor musunuz? acil bir ihtiyaç mı olmuş? belki iş yapmadığı için devretmek istiyorlar?

hem kedi hem 7 tane köpek besleyen biri olarak söylüyorum, hayvanların ihtiyaçlarının tamamını internetten sipariş ediyorum. yolda denk gelip aa burada petshop varmış diyerek alışveriş yapmadım hiç. yapan insan sayısı da azdır o yüzden walkerın fazla olması bence bir şey ifade etmiyor.

amazon, trendyol üzerinden online satış yapar açık mamayla desteklerseniz kâr edebilir. bölge her halükarda aşırı önemli, iş yerinin değil konutların ağırlıkta olduğu bir yer olması lazım.
  • coldegezenkutupayisi  (01.11.22 19:05:23)
kedimiz olduğu dönemde yıllarca tüm ihtiyaçları tamamen internetten aldık ve mağazalara göre çok daha ucuza geldi. işiniz zor diyeyim.

  • roket adam  (01.11.22 19:08:29)
Üstteki iki kişiye katılmakla beraber İzmir'de adım başı petshop var mesela bizim yaşadığımız muhitte. Acaba bunlar paravan da saman altından başka işler mi yapıyor diye şüpheleniyorum bazen. Günümüzde hemen hemen kimse petshoptan mama, kum, tasma, oyuncak vs almıyo sanki ama aynı caddede 100 metre içinde 3 tane falan petshop var mesela. L

  • nundu  (01.11.22 19:14:55)
Neden devredildiğini bilmiyorum ama kendim de müşteri olarak birkaç defa gittiğimde gördüğüm pek yoğun olmadığı, asgari ücrete çalışan elemanın hem hevessiz hem de hayvanlara ilgisiz olması, çok az ürün çeşidi olması diye düşünüyorum.
Dediğine göre iki ortaklarmış ve anlaşamıyorlarmış. Tabi daha detaylı görüşmek öğrenmek gerek.

İnternet fiyatlarıyla yarışılamayacağını tahmin ediyorum.
Duyduğum kadarıyla neredeyse toptancılardan mal aldığınız fiyatlara internetten satılıyormuş zaten ürünler.

Farklı ürünlerle, hayvanlara yönelik sevgiyle öne çıkmayı düşünüyorum.
Basit bir ödül maması bütçesi ayırıp gelen hayvanlara mümkün olduğunda ödül vermek, "bu hafta silmediysen kulağını silivereyim" demek, "çok güzelmiş, çok tatlıymış, çok akıllıymış" diyerek kalplere girmeyi planlıyorum.

Gidip de memnun kaldığım Pet Shop 10 dükkandan sadece biri. Çok bir şey değil, hayvana basit bir ilgi, onunla ilgili sahibine birkaç soru sormak bile gelmiyor dükkan işletenlerin aklına.
Mesela başka bir basit ve olmayan çözüm köpeğiyle gelen kişi için köpeğinin tasmasını bağlayacağı veya hayvanı geçici olarak koyabileceği bir minik köşe bile yok. Öyle olsa rahat rahat daha fazla alışveriş yapacak hayvan sahibi.

Asıl olarak bu dükkandan değil bu dükkan ile bu işlere girmek ve ileride açılacak kapılardan ciddi kazanç sağlarım diye umuyorum. Belli bir süre geçip sistemi oturttuktan sonra asgari ücretli bir elemanı arada bir denetleyerek yapılabilir bir iş olduğunu sanıyorum.
  • michael_knight  (01.11.22 19:17:11)
Bu ekonomik krizde hayvani sarip sarmalayip gogusune bassan yine gider internetten alirim. Iki odul mamasiyla da yurumez o is yeri.

Dersen bende trenyolda tukkan acacagim oradan da satacagim yerim belli olsun okay ama diger turlu kesin batis hikayesi.
  • kuzey li  (01.11.22 19:34:08)
Ancak acil yas mama icin petshopa giriyorum, girdigimde de genelde balik almaya gelen insanlar goruyorum. Ha birde is yerinden eve kargo ile tasiyamayacagim kedi evini aldim sadece petshoptan. Ek olarak evlere servis yapan shoplar tercih sebebim

  • eja  (01.11.22 19:36:27)
3 kedimiz var.
Ekonominin şahlandığı şu günlerde kullandıkları mama ve takviyeleri ya veterinerlerinden ya internetten ya da fiyat olarak daha rekabetçi olabilen petgross gibi yerlerden alıyoruz. Lüks bir muhitte olmadıkça petshopların iş yaptığını düşünmüyorum.

  • marla is in my head  (01.11.22 19:36:53)
"Belli bir süre geçip sistemi oturttuktan sonra asgari ücretli bir elemanı arada bir denetleyerek yapılabilir bir iş olduğunu sanıyorum."

Hele şu tarz bir düşüncen varsa aman diyeyim böyle bi işe girme. Şahsi tavsiyemdir.
  • roket adam  (01.11.22 19:42:56)