Sadece yürüyerek kilo verilir mi

Yani tabi boğazı da tutucam biraz ama hergün 10bin adım atsam mesela bir faydası olur mu?

Olur tabi.
Metabolizman hızlanır güzel olur

  • kisa  (25.10.22 23:31:04)
Yürümeden yatakta yatarak da kilo verilir.
Tamamen kalori açığı ile alakalı. Yürümenin bu olaya tek etkisi kalori açığını artirmasi.

Yapacaginiz her ekstra şeyin faydası olur.
Günlük yediğiniz her şeyi kalori olarak takip ederek başlayin ve su siteden kac kalori yaktığınıza bakin;
tdeecalculator.net
  • logisticsmanager  (25.10.22 23:31:26)
olur.

  • gurur  (25.10.22 23:46:18)
10.000 adım = 200 kalori
Bir paket cibs = 568 kalori

48 kiloluk bir insanı yürüyüşüyle 148 kiloluk bir insanın yürüyüşü,
18 yaşında biriyle 38 yaşında birinin yürüyüşü,
hayatı boyunca oturmuş biriyle aktif birinin yürüyüşü,
kadın ile erkeğin yürüyüşü,
midesi boş biriyle tokun yürüyüşü,
ilk yürüyenle 100 gündür yürüyenin yürüyüşü,
2 km/h lik tempo ile 6 km/h lik yürüyüş
elbette ki aynı kaloriyi yaktırmaz.

Ben bunlar zaten biliniyordur diye bu konuya girmeden, zayıflamak için kalori yakmaktansa kalori almamaya odaklanmanın daha doğru olacağına vurgu yapmak istedim ama sanırım konuyu biraz daha açmak gerekti.

Protein, yağ ve karbonhidrat dengesini ayarlayıp, alınan toplam kalori miktarını da azaltmadığınız sürece zayıflayamazsınız.
  • Mirket  (25.10.22 23:46:18 ~ 26.10.22 13:47:36)
Verilir. Ben öyle kilo verdim. Oradan biliyorum.

  • nawar  (26.10.22 00:16:33)
İmkan varsa bisiklet tercih edilerek çok daha iyi sonuçlar alabileceğinizi söyleyebilirim. Yürümenin sıradan ve sıkıcı bir hale dönüşebilme ve dolayısıyla bırakma riski yüksek fakat bisiklet ritüeliyle birlikte bir disiplin ve süreklilik sağlayabilir. Tabi bisiklet için uygun mesafeyi güvenle ve keyifle alabileceğiniz bir yerde yaşıyor olmak önemli.

  • Jazz  (26.10.22 00:28:38)
düzenli yürüyen ve yemeğine de dikkat eden bir akrabam eridi gözümün önünde. hiçbir diyet programına uymadı. ama her gün, evde misafiri olsa bile bırakıp aynı saatte yürüdü ve adımlarını da saydı. yağmur çamurda bile "neyse bugün de gitmeyeyim" demedi. o kadar dikkat edince zaten eve gelip yarım ekmek gömesin gelmiyor, emeğine saygıdan yemeği de kısıyorsun.
azmedin, yaparsınız.

  • lovemyself  (26.10.22 03:06:32)
10k adım = 200 kalori mi ?
10k adım = şu kadar kalori yazan adamdan koşarak uzaklaş :)

10k adım atarak kilo verirsin ama burada işin püf noktası devamlılık.
kafayı kırıp yağmur çamur kar demeden her gün 10k adım atarsan 3-4 ayda 10kg garanti verirsin.
( kola patates vs junk food yemeyeceksin tabi)
  • rentts  (26.10.22 06:28:19)
tempolu yürüme çok daha farkettiriyor.

  • nuisance  (26.10.22 09:29:46)
nuisance +1
yürümeden yürümeye fark var.

  • lazpalle  (26.10.22 11:19:50)
İbni Sina da 1000 yıl önce yazmış en iyisi itidalli yürüyüştür diye. (İtidalli diyor ama tempolu demek istiyor).
Bir de bazen işte yazıyorlar şu kadar kaloridir diye ama o biraz hileli. Çünkü kalori yakımı sonrasında da devam ediyor ve iş sadece kalori değil dört beş farklı yoldan iyileşiyor vücut sıkılaşıyor falan.

  • ckisc  (26.10.22 13:41:04)