Flörtün doğum günü

Eski kız arkadaşımla tekrar barıştık. Eski derken baya bi eski. 3 aydır flört durumları yaşıyoruz. Kız doktora yapıyor ve 20 gün önce İzmir’e gitti okul projesi için ve ima ederek yola çıkmadan önce her şeyi bir hafta sonra anlatırım dedi. Ben de bir hafta boyunca yazmadım. Kendi de yazmadı. Bir hafta sonra İzmir’de kaza yaptığını işlerini halledip döndüğünü söyledi ve konuşmaya devam ettik. Hala da konuşuyoruz. İzmir’de kaza yaptığı arabayı ordan bi arkadaşının üzerine kiralamışlar ve arkadaşı da erkek. Ona da bir şey demedim. Kızın 15 gün sonra doğum günü var ve bana iki gün önce doğumgününden bir gün önce ve doğumgününde arkadaşları ile plan yaptığını söyledi. Ben de doğumgününü arkadaşlarınla mı kutlayacaksın dedim. Sen nerden biliyorsun benim doğum günümü dedi. Biz bunla 10 yıl ayrı kaldık ve her doğum gününü ilk ben kutladım. Başkasıyla çıkarken bile :( Neyse kendisi de aaa evet hep ilk sen kutluyorsun ilk dedi. Sonra konuyu kapattı. Ben de bugün okul veya lojman adresini istedim. Neden istediğimi sorunca arkadaşlarıyla plan yaptığını ve benim bulunduğu şehre gitmek istediğimi ama başkasıyla plan yaptığı için gelemeyeceğimi söyledim. Adresi de ufak bi kargo için istediğimi söyledim. Aradı ve ben adresinde olmayabilirim, alamayabilirim dedi. En önemlisi de zahmet etme dedi.
Şimdi sizlere soruyorum eeeey kadınlar ve erkekler. Bu durum beni çok yoruyor ve üzülüyorum. Böyle bi insanla ne yapılabilir. Bir de ciddi evlilik falan düşünüyorum.

abicim bir hafta izmir'e gidiyor ve bir hafta boyunca beni arama demeye getiriyor önden. gerçekten sadece bu davranış bile yeterli değil mi? sonraki hareketlerine yorum yapmaya bile gerek yok, tek başına o hareket bile kesip atmaya yeterli.

sizin gözünüz maalesef kör olmuş. maddenin doğasına aykırı bir şey bu. hayatın olağan işleyişine aykırı. flört ettiğiniz insanla bir hafta iletişim kurmamak kesinlikle normal değil. siz de nasıl yazmadınız aramadınız anlamadım. insan gıcıklık olsun diye, emin olmak için bile arar. ne bileyim akşam geç vakitte şöyle 10-11 sularında özlemiş gibi yapıp arasaydınız keşke.

böyle ilişkiler normal ilişkiler değil. muhakkak burada da iyi yönünden bakmanızı söyleyecek insanlar çıkar ama normal değil. muhtemelen sizi emotional dumpster olarak kullanırken sabah akşam düşlediği başka bir adam var ve izmir'de onunlaydı, doğum gününde de onunla olacak.

çok geçmiş olsun ama durum bu. umarım gözünü açılır.
  • coldegezenkutupayisi  (25.10.22 21:44:06)
---- izmir'e gidiyor ve bir hafta boyunca beni arama demeye getiriyor önden. gerçekten sadece bu davranış bile yeterli değil mi? sonraki hareketlerine yorum yapmaya bile gerek yok, tek başına o hareket bile kesip atmaya yeterli. ----

+1
  • ekinuzbay  (25.10.22 21:45:19)
flört ettiğinizden karşı tarafın haberi var mı?

yeni limanlara yelken açmanız sizin için daha iyi gibi duruyor.
  • summer timetable  (25.10.22 21:52:55)
böyle bir insanla ilk olarak yol yakınken rotalar ortaya dökülüp bi karşılaştırma yapılabilir. zira bir önceki duyurunuzu da hatırlıyorum. kazayı bilmeden endişelendiğiniz. bazı insanlar, insanı sürekli niyet okumak zorunda bırakır. bu da öyle yorucu bir iştir ki zamanla bir bakmışsınız karşınızdakinin niyetini okumaktan kendi ömrünüzde kendi niyetinizi okuyacak vaktiniz de aklınız da kalmamış. bu kişi de -elbette anlattıklarınızdan yola çıkınca- öyle bir kişi izlenimi bırakıyor. yani bi toksiklik olsun, bi ocakta gaslightingim vardı onu pişirip çıkacaktım olsun gibi bir intiba. anlattıklarınızdan öyle hissediliyor ki siz olmaz ama şimdilik olsa da olur bir şeyin oluruyla çok büyük bir olur yaratmaya çalışıyorsunuz ama bu biraz aşırı ekmek içli köfte gibi, doyarsanız ne ala. ama bir de şöyle bir şey var ki insan kimi dinlese hep onun tarafında olabilen bir canlı. yani olayları sizden dinleyince durum bu gibi görünüyor. bi de kişiden dinlesek kim bilir ne derizdir. dolayısıyla siz nereye varmak istiyorsanız aslında biz sizi oraya götürmeye aracı küçük kelam kompartımancıkları olmanın ötesine geçemeyiz galiba.

  • yeter ki tak denilmesin perdeleeer  (25.10.22 21:53:52)
Zekam gönlüme yenik düşüyor. Şu hayattaki tek noksanlığım bu.

  • dakota  (25.10.22 22:28:13)
%1 olma ihtimali varsa bile bu tavrınızla olmaz.

  • marla is in my head  (26.10.22 00:05:26)
siz onunla flort ediyor olabilirsiniz ama o sizinle flort etmiyor. boyle bir insani kendi haline birakabilir, baska insanlarla yapcak biseyler bulabilirsiniz.

  • taurina  (26.10.22 00:16:41)
Sizin için olmamış ama bazen eski bıraktıklarınıza döndüğümüzde her ne kadar tanıdık bir insan sevinci yaşasak da o insanın o zamanlar sevdiğimiz insan olmadığını fark edince istesek de bir şey düşünemiyoruz. Ağzınızla kuş tutsanız olmayacak bir şey bu. Olsa olurdu. Belli ki o köprünün altından çok sular akmış. Çok nadiren iki taraf da aradığını bulabiliyor böyle durumlarda. Ki ben yine biraz daha duygusal ve iyimser yaklaştım. Bunların hiç biri de olmayabilir. İnsanoğlu ilgiyi ve arzulanmayı sever. Sırf onun için bile etrafından insanlar dönsün isteyebilir.

O yüzden vazgeçin bence bu sevdadan :(
  • ananiyimioguz  (26.10.22 00:33:29)
"Bir de ciddi evlilik falan düşünüyorum."

eskiden nasıldı bilmiyorum ama
o sizinle ilgili herhangi bri gelecek düşünmüyor
  • bir soru sorcam  (26.10.22 09:39:48)
biraz sert olacak ama bence onun sana hiç ilgisi yok sadece cepte tutuyor

  • ruby elixir  (01.11.22 20:31:18)