Ev sahibi

Ev sahibi başka bir şehirde kiracıyken başka bir şehirdeki kiracısını ihtiyaç nedeniyle tahliye edebilir mi? (Aynı apartmanda iki dairesi var.)

Yukarıdaki cevap+1
Boşalan daire oturması lazım

  • kisa  (20.10.22 20:17:37)
+gregor. hatta o ilçede olması lazım.

  • ankarakecisi  (20.10.22 20:50:12)
Bulunduğu şehirde kiraya yetişemediğini kendi evine geçmek istediğini söyleyemez mi? Bana bu mümkün gibi geldi de.

  • ruhen hastayim ben  (20.10.22 21:06:55)
o şehre taşınacaksa eder.

  • jamswety  (20.10.22 22:21:57)
Temel mantık şu, tahliye davası açtığı evde kendisi oturmalı kiraya vermemeli (kendisi ya da çocuğu vb)
Bu şekilde resmi olarak ihtar çeker dava açar ve tahliye ederse, ardından da kiraya verirse ciddi bir tazminat öder.

Yani sadece ihtar çekerek de olmaz, ihtar çekecek sonra dava açacak vs.
Böyle bir şeyle gelirse kendisine ikinyil kiraya veremeyeceğini hatırlatın, hala niyetli ise de tahliye davası açsın
  • kisa  (21.10.22 02:47:34)
Peki tahliye davası ne kadar sürede sonuçlanır?

  • ruhen hastayim ben  (21.10.22 09:29:14)
Kesin bir şey diyemem ama geçen avukat arkadaşla konuşurken bu tip davaların çok biriktiğini ve büyük bir sıra olduğunu söyledi.
Bugün görüşme ihtimalim var kendisiyle görüşürsen tekrar sorarım.
Bu söyleyeceğim şeyden çok emin değilim Ama doğruysa buradaki en büyük sorun dava sonunda tazminat alma ihtimali olabilir. Dediğim gibi görüşürsen bugün bir sorarım
  • kisa  (21.10.22 09:37:21)