Ucuz bilgisayar kasası yapmak

Merhaba arkadaşlar bilgisayar film arşivlerini attım, fotoğrafları bulut depolamaya attım. Depolama olarak Geriye sadece pci ssd kaldı.
Şimdi anakartım itx ve bir de psu olarak küçük sfx psu var. Sadece bu ikisine bir kasa yapıp ya da yaptırıp monitorun arkasına asmak istiyorum
. Bir metal sac alarak ya da 3d yazıcı ile nasıl halledebilirim?

Genişliği psu baz alınarak projelenidirilebilir, güzel fikir. SFX PSU nedir merak ettim, bakıcam şimdi.

Derinlik PSU derinliği, toplam genişlik psu ve anakart genişliği, yükseklik anakart yüksekliği kadar olur sanırım minimum. SSD anakart önüne, anakart kalınlığı ile psu kalınlığı arasındaki boşluğa rahatca sığdırılır. Zaten solid disk olduğu için duruş pozisyonu önemli değil.

Proje tamamlandıktan sonra demirciler sanayi sitelerinde sac alıp, kesim ve büküm ile güzel bir iş çıkartılabilir.

Valla güzel fikir, çok hoşuma gitti, günümüzde CD/DVD-Rom kullanılmadığı için kasalarda ortalama 20x20x60 cm gibi yer tasarrufu yapılabilir.
  • John Bloor  (19.10.22 10:51:24)
Mini İTX anakartlarla şöyle projeler yapıyorlar, güç kaynağıyla ilgili kafamı kurcalamasa ben de benzer bir şeye kalkışacağım ama... :)

jade.lacos.se
  • arpaci kumrusu  (19.10.22 15:34:17)