Bana kitap tavsiye eder misiniz?

Sb. "Bunu okudum ve harika bir kitaptı" dediğiniz kitap tavsiyeleriniz varsa mutlu olurum. Çok uzun zamandır bir şey okuyamadım, kitaplara gömülmek istiyorum, çok kötü bir dönem geçirdim.
Roman olur, kurgu olur, psikolojik olur, felsefe olabilir... felsefe istiyorum aslında ama çok zayıfım ve hiç güvenmiyorum bu konuda kendime, derseniz ama bunu al oku, olabilir.

Teşekkürler.

edit: feminizm okuması da yapmak istiyorum tavsiyeniz varsa.

kitaplığıma milisaniyelik bakış attım ve ilk gözüme çarpan favorimi öneriyorum: sonsuzluğun sonu-isaac asimov

  • summer timetable  (17.10.22 12:36:50)
vakıf serisi harikadır
en son çok sevdiğim kitap bıçkın ve ağlak. can kozanoğlu müthiş bir adam mirgün cabas ile tüm türkiyeyi geçmişi ve bugünü ile değerlendiriyorlar. Siyaset sosyal yaşam vs ülke hakkında güzel bir kitap.

şarap koyusu'nu okudum. Şaraplar ile ilgileniyorsanız harika kaynak ancak çok fazla terminoloji var.
  • croswell  (17.10.22 12:44:58)
Vakıf serisi diyenlere<3
Ancak bilimkurgu olduğunu hatırlatmak isterim

  • kisa  (17.10.22 13:07:44)
Puslu Kıtalar Atlası diyorum ben, dili başta biraz ağır gelse de 20-30 sayfa sonra alışıyorsun. Aynı şekilde Saatleri Ayarlama Enstitüsü de ideal. İkisi de kurgu, psikoloji ve felsefe içerikli romanlar.

Onun haricinde felsefe demişken, ben anti natalizm konusunda biraz araştırma yapmış ve Pat Benatar - Keşke Hiç Olmasaydık isimli kitabı okumuştum. İlgini çekerse kesinlikle öneririm.

Edit: Bir arkadaş uyardı, benim önerdiğim kitabın yazarı David Benatar idi; Pat Benatar yazmışım, şarkıcı o halbuki lol
  • yari cahil  (17.10.22 13:11:03 ~ 18.10.22 01:12:03)
cehenneme övgü-gündüz vassaf

oku hayata bakışın değişsin. :)
  • emfuzi  (17.10.22 13:23:25)
eğer okumadıysanız;

-saatleri ayarlama enstitüsü.
-martin eden

ikisi de bende defalarca okuma/dinleme isteği uyandıran kitaplar. tanpınar'ın yeri tabii ki apayrı.
  • vaveylababa  (17.10.22 13:34:01)
Şu anda R.A. Salvatore'nin Drizzt Efsanesi diye bir serisini okuyorum. Uzun soluklu arayışınızı karşılar diye düşünüyorum. Şu anda 5. kitabındayım.

  • fernandoenes  (17.10.22 14:19:12)
mary doria russell-serçe

  • anna sun  (17.10.22 19:30:53)
Şeffaflık toplumu - Byung Chul Han
Ben bunu okuduktan sonra yazarın 4 ayrı kitabını daha aldım. Yorgunluk toplumu, kitabı büyük oranda çevirmenden kaynaklı pek iyi değildi. Ama Eros'un ıstırabı zevk alarak okuduğum yazarın 2.kitabi oldu. Sırada kapitalizim ve ölüm dörtlüsü kitabı var, henüz başlarında olduğum için pek bir şey diyemiyorum.

  • Amaranta ursula  (18.10.22 21:02:37)
Felsefe kategorisinde, geçenlerde okuduğum "Dünya Neden Var"ı tavsiye edebilirim. Kitabın yazarı Jim Holt, farklı görüşlerden bilim insanlarıyla ve felsefecilerle buluşup "neden hiçlik yerine bir şeyler var" sorusu üstüne mülakatlar gerçekleştiriyor. Esprili, akıcı, merak uyandıran bir kitap. İlgi duyduğunuz bir konuysa listenize ekleyin bence.

  • huçi kuçi  (18.10.22 22:29:49)