Sürekli siyah giyen biri

Sürekli siyah renk giyiyorum. Yani neredeyse hep. 15-20 tane siyah tişörtüm var. Ayakkabılarım da siyah. Ve sürekli siyah kot pantolon giyiyorum. Flörtüm olan kız da bunu biliyor ama bir şey demese de içten içten farklı renk giymem konusunda arada bir laf çarpıyor. Tarzımı değiştirmeli miyim ? Ben böyle mutluyum ama değiştirebilirim de. Bu beni üzmez. Ama hiç renkli kıyafet almadığım için almaya gittiğim zaman da kafam karışıyor ve bir şey alamıyorum. Renkli kıyafetlere geçmeye nasıl başlamalıyım.

Sadece haki renkli bir t-shirt ile başla
Sonra kotu maviye çevir

  • kisa  (09.10.22 15:00:57)
ben ergenlikte oyleydim simdilerde her renkle aram iyi (kadinim). bir yerden baslayinca gerisi geliyor. degisik seyler denerim diyorsaniz yavas yavas deneyin derim. ama istemiyorsaniz kimseyi memnun etmek icin yapmayin bence. eger istiyorsaniz belki kiz arkadasinizla cikabilirsiniz bir seyler almaya, o da farkli bir vizyon katabilir hem de fikrini almaniz da hosuna gidebilir.

  • in vino veritas  (09.10.22 15:11:45)
sürekli siyah giymenin nedeni siyah sevmen mi yoksa renk kullanmaktan korkman mı acaba?

eğer siyah sevmense o zaman illa simsiyah giyinmeyeyim diye istemediğin renkleri giyme bence. ben de siyah giymeyi çok seviyorum ama saat, ayakkabı vs böyle ufak şeylerde hep canlı renkler tercih ediyorum ki giyimim biraz renklensin. bu taktiği uygulayabilirsin.

eğer renk kullanımından korkuyorsan o zaman garanti bazı renkler vardır, öncelikle bunlara yönelebilirsin. mesela kot için koyu mavi tercih edilebilir. tişörtte gri, beyaz, bordo vs. hatta bir giyim mağazasına gidip bence renkli bir sürü tişört alıp kabine gir, dene hepsini. herkese yakışan renkler farklı oluyor çünkü; saç rengi, cilt tonu gibi bir sürü faktör var. dene 10-15 farklı renk/ton tişört, en içine sinen renkleri de not al, bunlardan yürürsün.
  • knight of cydonia  (09.10.22 15:16:57)
kendiniz istiyorsanız değiştirin tabii de flört memnun değil laf söylüyor diye tarz değiştirmek doğru gelmiyor bana.

  • coldegezenkutupayisi  (09.10.22 15:17:13)
Ben de full siyah giyiniyorum ama beyaz tişörtler aldım artık. 4 senedir falan siyah giyiniyordum sadece siyah başka renk yoktu. Beyaz tişört alarak başladım yavaş yavaş değiştiricem. Sende 1 renk sec siyah + o renk kıyafeti giymeye başla yavaş yavaş değiştir her şeyi

  • sassot  (09.10.22 15:21:33)
Aslında bordo renk seviyorum. Birkaç bordo tişört ve gömlek olabilir açıyor da sanki beni. Ama diğer renkler nasıl olur bilmiyorum. Bir sürü şey deneyip 2-3 saat bir şey alamadan çıkıyorum. Zamanım boşa gidiyor.

  • dakota  (09.10.22 15:47:26)
hocam çözüm basit:
önce sadece evde giymek için asla giymem dediğimiz renkler seçiyoruz. kırmızı, mor, yeşil artık neyse. evde bu renkleri giydikçe o renge alışkanlık duymaya başlıyorsunuz.. diyelim yeşile içiniz sinmeye başladığında artık mağazaya gittiğinizde hiç değilse 1 tane yeşil parça seçin ve dışarıda giyin haftada bir kez bile olsa. bu sayede tek renk alternatifsizliğinden zamanla kurtulmuş olacaksınız.

  • rakicandir  (09.10.22 17:34:42 ~ 17:37:51)
Genç erkekliğimden beridir her renk giyerim. Her rengin yeri ve zamanı var. Kaliteli kumaşlardan giyinin. Spor da yapın. İyi vücutta her şey iyi durur.

  • gabe h coud  (09.10.22 17:38:17)
Birbirine yakın hepsi uyumlu soft tonlar seç. Böylece elini attığın hersey uyumlu olur, bu bununla uymadı derdin olmaz

  • photo85  (09.10.22 20:28:50)
Aslında bordo renk seviyorum. Birkaç bordo tişört ve gömlek olabilir açıyor da sanki beni. Ama diğer renkler nasıl olur bilmiyorum. Bir sürü şey deneyip 2-3 saat bir şey alamadan çıkıyorum. Zamanım boşa gidiyor.

  • dakota  (10.10.22 07:08:08)