Aynı pozisyona alınan kişi maaş

Sizinle aynı pozisyona sahip bir kişi alınacak ekibe
Siz en son Temmuzda zam aldınız. Yeni başlayan kişi maaş aralığı size göre nasil olmalıdır sizce? Ben daha düşük verirler diye beklerken aynı ücreti teklif etmişler.. Sizin fikriniz nedir?

yeni gelen daha yüksek maaşla bile girebilir. Bu olay adil değil ama içeride kalan güdük zamlar ala ala piyasanın altında kalıyor bu hep böyle.

  • nhk ni youkosu  (07.10.22 17:13:38)
dışarıdan gelenin maaşı piyasa koşullarına daha çok adapte olacağı için daha yüksek olmasını beklerim

  • ted  (07.10.22 17:17:20)
Aynı pozisyonda çalışan iki kişinin aynı maaşı alıyor olması makul.

  • pispinti  (07.10.22 17:23:34)
Ayni maas almali. Daha fazla da alabilir, bu noktada firmanin iki seçeneği var;
Ya isci almayacak.
Ya daha fazla isteyen kisiye daha fazla verecek.

Bu noktada bundan rahatsiz olan calisanin iki secenegi var;
Zam istemek ve almak.
Zam istemek, alamamak ve yeni is bulmak.

Bana göre kişi yeni mezun deneyimsiz vs degilse ve diger kisinin ek görevleri yoksa (erp key user, process owner, ek bir görev yapmak vs) fark olmamali.
  • logisticsmanager  (07.10.22 17:30:30)
Ayni almali ama duysek baslamasi normal. Yilbasinda dengeleme yapilir. Eger yapilmadiysa performansinla ilgili hir sorun vardir. Kendini incelemen lazim.

  • kuzey li  (07.10.22 18:03:39)