Metal mutfak malzemeleri

Döküm, çelik, alüminyum, Teflon kaplama veya emaye kaplama malzemelerden yapılmış tencere tava gibi pişirme malzemelerinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

özet geçiyorum ;

- cam alternarifi olan mutfak ürünlerinde camı tercih edin
- ocakta yemek pişirilebilen cam tencerelerin fiyatı makul seviyelere düştü.
- paranız varsa abd amazondan titanyum mutfak malzemeleri alın, zararsız tek malzeme bu

- çelik malzemelerde nikel var, nikel kanserojendir. hacettepe adli tıp biriminde ağır metalinizi ölçtürürseniz birikmiş nikeli görürsünüz.
- teflonu konuşmaya gerek yok
- alüminyum doğrudan alzeimer sebebi

olayın esprisi toplamda kullandığınız yemek kabındaki materyal aşınma sonucu yemeğe karışıp hücrelerinize gircek.
cam tencerelerde extra kimyasal kullanmış olabilir, araştırma konusu
insana zarar vermediği bilinen sıfır risk tek malzeme titanyum. sonuçta titanyum implantlar var insna vucudunda kullanılan.
  • aslindasorunumpsikolojik  (07.10.22 11:45:10)
Camın alaşımları olsa dahi ani ısı değişikliklerinde kırılma gibi sorunları olduğu, ocaktan alıp soğuk bir yere konduğunda kırıldığı için kullanışsız olacağı, alaşımlarının da ne olduğunu bilmediğimiz malum.

Titantum hem çok pahalı ve hem de yine alaşımlarla desteklenmiş bir ürün. İmplantta çelik kullanılmamasının nedeni ağırlığı ile, MR'a girince çeneyi cihazda bırakma durumudur.

Ben oyumu, nikelin zararlarını göze alıp çelikten yana kullanıyorum.
  • Mirket  (07.10.22 12:15:43)
www.amazon.com

%99,8 titanyum muş malzeme. titanyuma alaşım katıldığını zannetmiyorum. saflık derecesi o kadardır. binde 2 ise topraktan gelen diğer elemenetler olabilir. araştırma yapılsa diğer maddeler öğrenilebilir yada daha saf titanyum bulunabilir.
  • aslindasorunumpsikolojik  (08.10.22 00:40:02)