Aslan Akbey ile Mehmet Karahanlı hakkında bir soru

İkisinin Kıbrıs'da tanışıklığı var. Fotoğraf çekmişler vs. Sanırım ilk sezonda, Kılıç ile Mehmet Karahanlı'nın gittiği restoranda, Aslan Akbey, eğer beni tanırsa operasyon deşifre olmuştur diyor ama Mehmet Karahanlı gözü ısırıyor gibi olsa da hatırlamıyor.

Benim anlamadığım Mehmet Karahanlı'nın Aslan Akbey'i nasıl tanımadığı? Sonuçta bir dönem ikisinin ortak bir geçmişi. Nasıl oldu da tanıyamadı?

Senaryo geregi tanımaması gerekiyordu. Çünkü senaryoyu ona göre yazıp hikayeyi ilerletmişler. Hatırlasa operasyon olmayacak konu bitecekti. Öteki türlü bölümün dakikasını nasıl dolduracaklardı. Alt tarafı dizi. Çok kafaya takmamak lazım.

  • limonlu eksi  (05.10.22 15:09:17)
limonlu +1

aslan akbey o esnada bir ejderhaya dönüşür ve tutarlı bir sebebi olabilirdi
her kurgu gibi üfürmece olduğu için hikayenin geçmişini geleceğini istediği gibi dolduruyor & geçiştiriyor senarist ve yönetmen
  • comp  (05.10.22 15:23:14)
Kerpeten Ali de kac sefer Ezel'i cikartacak gibi oluyor tanimiyordu. Bir yerde kerpeten abi diye agzindan kacirdigi bile olmustu. Dizi iste fazla mantik aramamak lazim

  • speedy  (05.10.22 16:03:51 ~ 16:04:54)
Sonraki sezonda (ya da son sezon) buluştuklarında Karahanlı "çok değişmişsin" diyordu, Aslan Bey de "karşına çıktım, tanımadın" gibi bir şeyler diyordu.

30 yıl olmuş, hiç tanımaması saçma olurdu ama "sizi bir yerden tanıyor muyum?" demesi çok mantıksız değil.

Nihayetinde can ciğer kuzu sarması bir dostlukları, kardeşlikleri yok 30 yıl geçse de tanısın. Milyon insan görmüştür Karahanlı 30 yılda.
  • John Bloor  (05.10.22 16:07:03)
neden mantıksız anlamadım, bence gayet mantıklı 30 yıl geçmiş aradan. ikisinin hayatından binlerce insan geçmiştir. karahanlının tanımaması gayet normal. 40-45 bölüm kadar sonra 30 yıl önceki fotoğrafları çıkıyor ortaya orda bile aslan amcaya benzemiyor adam nasıl tanısın.

  • sassot  (05.10.22 16:37:52)
Bana da Karahanlı gibi üstün zekalı sith lord bir adamın Aslan amcayı tanımaması mantıksız gelmişti. Sonuç olarak sonrasında hatırlıyor ki sanki o sahnenin devamında kılıça şu adamı eski bir tanıdığıma benzettim diyor. Bence hatırlıyor ama o adamın Aslan amca olduğu a imkan vermiyor.

Yalnız İskender büyük mesela Polat’ı şak diye anlamıştı estetik olmasına rağmen.
  • Hallegadola  (05.10.22 21:21:32)