Otel rezervasyonunda ödeme ne zaman yapılıyor?

Ekim ortası tatil için Antalya tarafında otel bakıyorum. Ancak daha önce hiç bu tarz bir tatil biri olarak ödeme kısmının nasıl olduğunu bilmiyorum.
Şİmdi ben gözüme bir otel kestirdim ve rezervasyon yaptırmak istiyorum diyelim, 5 gecelik fiyatı da 10bin lira.
Şu an rezervasyon yaparken bu 10bin lirayı direkt veriyor muyum, yoksa bir kısmını otele gidince mi veriyorum?
Sistem tam olarak nasıl çalışıyor bu noktada?

Kampanya vs yoksa ve yurtici tatil oteliyse hepsini simdi tahsil eder. Zaten odeme adiminda neyin ne oldugu acikca yazar.

Yurtdisi otellerde de pesin odersen su kadar, otelde odersen fiyat su kadar diye belirtilir. Hangisi isine geliyorsa o sekilde rez yaparsin.

Ozetle; otel rezervasyon sayfasinda ve odeme sayfasinda sartlar yazar.
  • brkylmz  (02.10.22 16:22:52)
Gözüne kestirdiğin oteli trivago'da arat. Farklı fiyatlarla karşılaşırsın.
En ucuz olanını seçip sayfasına git.
Sayfada, Peşin ödeme, otelde ödeme şeklinde ve fiyatı farklı olacak şekilde rezervasyon iptalli veya iptalsiz seçenekleri çıkacaktır.

Ücret otelde alınır seçeneğinde de kredi kart bilgilerini gitmezsen parayı çekebilmek için ister ve o paraya bloke koydurur.

İnternetten oda alsan da genelde telefonla bunu teyit etmeni isterler. Bunu da o sayfalarda küçücük yazarlar.

Yalnız odayı şeçerken sayfanın genelde en altında, oda özellikleri veya diğer konular benzeri bir başlık altında küçük detaylar vardır. Evlenme cüzdanı istenir, damsız müşteri kabul edilmez, otopark ücreti ayrıca alınır vs. detaylar vardır orada. Onları kaçırmamaya dikkat et.
  • Mirket  (02.10.22 16:50:22)
Nereden aldığına göre değişir. İstisnalar hariç acente hepsini rezervasyon esnasında alır, otel yuzdesel kısmını peşin alıp kalanını girişte vs. yapabiliyor.

  • uvcray  (02.10.22 19:56:03)