[]

pazar günleri inşaat yasak mı?

Sabah 10.00'dan beri yapıyorlar. Pencereler kapalı ama gürültüden ders yapamıyoruz. İşkence. İlçe belediyesini aradık yasak değil dediler. Ben yasak diye biliyordum. Doğrusu nedir?
 
Tabii ki yasak. Bizim burada da pazar gunu calismiyorlar.


  • ahm1  (02.10.22 13:46:40) 
bildiğim kadarıyla zorunlu haller dışında yasak. ama bu çomarland de birazck ensen kalın ilişkilerin kuvvetliyse otu boku zorunlu kategorisine sokabilirsin.


  • buenosdias  (02.10.22 13:46:55) 
İzin alıp çalışabiliyorlar. Hayatımda çok küçük inşaatlar dışında pazar günü duran inşaat görmedim.


  • nawar  (02.10.22 13:56:04 ~ 13:56:45) 
bildiğim kadarıyla genel bir yasak yok ama belli bir saat aralığı var çalışma yapılabilecek. yerel yönetimlerin şikayetleri dikkate alarak yasaklama hakkı var.


  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (02.10.22 13:59:39) 
Hayır yasak değil. İzin alarak yapabilirler. Hatta devlete ait inşaatlarda izin almaya bile gerek yok (metro inşaatı. Kamu binası inşaatı)


  • limonlu eksi  (02.10.22 14:55:30) 
Pazar günleri geç saatte başlama şartı var, yasak değil yani. Tam da dediğiniz gibi 10'da başladılarsa kurala uymuşlar demektir.


  • John Bloor  (03.10.22 11:15:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.