Çıldırmış ayakkabı fiyatlarına çözüm nedir?

Selamlar, genelde ayakkabılarımı reebok, adidas ve nike markalarından tercih ediyordum ama şu an fiyatlar çıldırmış durumda her şeyde olduğu gibi. Siz tercihkerinizi nasıl yapıyorsunuz? Bildiğim markalardan şaşmam diyenlerden misiniz yoksa benim gibi alternatiflere mi yöneliyorsunuz?
Alternatif önerilerinize de açığım.

Ben arsiz oldum artik. Begeniyorsam aliyorum, atomlarina kadar taksit yapiyorum oluyorsa. Olmuyorsa ve borca girmiyorsam aliyorum. Borca girmem gerekiyorsa almiyorum. Bir seyi alip almamaktaki kriterim borcluluk durumum, urunun fiyati degil artik.

  • summer timetable  (01.10.22 22:47:17)
Çözüm yerli markalar. Zaten uygulanan iktisat politikasının amacıda bu. 2018'den beri bir çok ürünün üretimi yerlilestirildi faiz politikası hem yerli üretimi artırıyor hem de ihracatı.

  • beemaker  (01.10.22 22:55:54)
Dolaptan alıyorum

  • olaylar olaylar  (01.10.22 22:59:46)
Çözüm yerli markalar +1 özellikle erkek için YDS öneriyorum websitesinde olmayan çok başarılı casual ayakkabılar Karaköy mağazasında satılıyor. Reebok bazen indirimle iyi fiyata alt-orta segment ayakkabı satabiliyor hala. Bugün de Nike websitesinde fiyat hatası oldu sanırım fiyatlar kısa bir süre yarı fiyatina düştü. 600 TL falandı birçok ayakkabı. O ara vurgun yapan yapmıştır valla.

  • uvcray  (01.10.22 23:52:48)
önceden adıklarım iş görüyor
2gün üst üste ayn aykkabıyı giymemek ömrünü uzatıyor
yaz kış mecburen farklı zaten
spor için dandikler var
10 senelik spor aykkabım bile var hala sağlam
  • bir soru sorcam  (02.10.22 00:18:50)
Yıkanabilen ayakkabılar ve iyi bir ayakkabı tamircisi.

Yaklaşık 5 yıl olmuştur yeni ayakkabı almayalı.
  • encokbenisevinnolur  (02.10.22 00:24:23)
şu saçma dünyada parayı bir tek ayakkabıya harcayıp onu da parçalanana kadar giyen bir tipim.

hala elimden geldiğince dikkat ediyorum ama artık alıp başını gittiği için ucuz alternatiflere yönelmeye çalışıyorum. ucuza spor ayakkabı kovalıyorum. günlük kullanım için 200-300 liraya buluyorum bazen. kış için de bir adet su geçirmez outdoor ayakkabı aldım. bez ayakkabılarımı tamir ettirdim. çabalıyorum dostlar.

eski ayakkabıları tamir ettirmek bayağı efektif bir şey ama. tavsiye ederim. 3 tane günlük ayakkabı olduktan sonra 2 günde 1 değiştirip giymek işe yarıyor.

herkesin bildiği bir de yazın kışlık ayakkabı, kışın yazlık ayakkabı alıyorum. öyle son moda olsun vs takıntısı yok zaten.
  • susannah delgado  (02.10.22 00:33:53)
Dockers marka ayakkabıya yöneldim. Flonun mobil uygulamasında indirim zamanları var. Ona denk getirip alıyorum. Kaliteli ve fiyat performans ürünleri var

  • limonlu eksi  (02.10.22 12:16:02)
Amazon :) hatta amazon.com.tr diyeyim
600-800 arasına skechers, under armour vs almak mümkün. Prime day güzel geçmişti bu konuda. Bu ay içinde de bir kaç günlük kampanyaya girecekler takip etmekte yarar var.

  • sen de git sen de unut  (02.10.22 17:48:27)
Arsız oldum +1 fiyattan çok kendi durumuma bakıyorum.
Algım da değişti zaten artık çok uçuk gelmiyor fiyatlar. Bir de saçma sapan markalar ya da butikler bile anormal fiyatlarda satış yapmaya başladı. Kaliteli ürünle kalitesiz ürün arasındaki uçurum azaldı gibi geliyor bana. O yüzden çok fazla alternatife yönelmiyorum. Özellikle ayakkabı konusunda Bildiğim beğendiğim ürünleri almaya devam.

  • dfn4  (02.10.22 17:57:47)