iş teklifi geldi ama değiştirmek istemiyorum

Kendi firmamdan başka bir ürün grubunda daha az operasyonel daha çok stratejik, full remote, daha iyi maaş (yani maaş banti artışı var) teklif geldi.
Ama istemiyorum. Is stratejik olsa da bana şu anki isime oranla önü daha kapali geldi. Altında ekip yok, benim şu an 3 ülkede 8 kişilik satın alma ekibim var.

Ben teklifi mudurlerime söyledim, onlar da ik ile konuştu ve bu hafta karsi teklif getirecekler. Ik dediğine göre aynı maaş bantina gelmem zor ama olabilir (karari onlar vermiyor, daha üst yönetim veriyor). Ik piyasadan maaş teklifi bekliyor (hani benim gibi birini almaya kalksa kaca patlar diye).

Burada önüm açık. Bir sene önce üç kişi ekibim vardi. Su an üç ülkede 8 oldu. Yeni satın alinan firmanin da tedarik zinciri geldi. Üstüne erp geçiş projesi de var. Yani sürekli gelisiyorum, öğreniyorum.
N+1 mudurum 2025'te emekli ve yıllardır yerine gecmem istendiği hem müdürlerim hem ik tarafından söyleniyor ve plan da 2024 itibariyle geçişin başlaması.

Ben şu an çalıştigim yer bir tık az da verse burada kalayim diyorum çünkü daha 2 senelik müdürüm ve altımda adam olmayan bir pozisyona geçmem bence iyi değil ki kendi ekibimi de kurdum ve artık yönetim isinde cok daha rahatim. Iki sene beklersem ve beklenildiği gibi olursa iki belki üç müdür+15 kişilik çalışan ekibi olacak.
Buna ek olarak diğer yerin insanlarini bilmiyorum. Başka ürün gruplarında çok sıkıntı müdürler olduğunu biliyorum ve kendi müdürlerim süper insanlar. Az fark için (200 euro falan olur aylık aralarinda tahmini, cok ucmaz) alınması saçma risk geliyor.

Ne diyorsunuz?

görüşlerine %100 katılıyorum, bence kıpırdama. hele ki erp geçiş süreçleri çok ciddi tecrübe kazandırır. 200 euronun ne kadar fark ettiğini şimdiki maaşına oranlayarak sen değerlendireceksin tabi ama müdür pozisyonunda birinin maaşında %5-10 arasıdır diye tahmin ediyorum. özetle; otur oturduğun yerde bence :)

  • mustafakesekci  (01.10.22 15:33:18)
Yani şöyle diyim;
Bana bugün zam gelmese tahminen yüzde 15-20 civarı artış olurdu bu teklif ile
Ama ben zaten karşı teklif ile yüzde 10 civarı artış bekliyorum(belki daha fazla) Arada yüzde 5-10 belki oynar oynamaz. Bu da 200-300 Euro arası para yapar.

Bana da öyle geliyor. Acil para ihtiyacim yok, zam alırsam zaten beni iki sene tutar o zaman müdür yerine geçince iyice rahatlarim düşüncem var.
  • logisticsmanager  (01.10.22 15:38:03)
hocam öyle bir anlatmışsın ki sanki aradaki fark 200 değil, 2000 euro. 1200 bile değil bak.

  • edgenabby  (01.10.22 17:08:03 ~ 17:08:17)
@edgenabby; aslında emin değilim çünkü teklifler yazılı gelmedi. maaş banti tahminen konusuyorum.
Bu arada bahsettiğim fark benim şirketin vereceği karşı teklif sonrası olur diye düşünüyorum. Yani su anki maaşım ile fark tahminen 700 euro falan olur. Bu da mantiken benim misal yarin sıfır full Peugeot 5008 kredisine girmem demek (hani etkiyi anlamak için) ya da ayda iki kere Türkiye'ye gidip gelmek demek.

Bu arada bahsettiğiniz parayi fark olarak almak Avrupa'da imkansiz. O kadar fark olmaz hiçbir yerde. ben kendi calisanlarimdan 600-700 euro fazla alıyorum. Benim müdür de benden 1.5k euro fazla alıyor olsun (63 yaşında adam)
  • logisticsmanager  (01.10.22 17:23:27)
ayda 2 kez Türkiye'ye gelmek istiyorsanız (bunu istediğinize emin misiniz :p) yeni iş veya hemen yarın sıfır Peugeot alacaksanız. yani böyle ekstra paraya değecek ve hemen/çok yakında olmasını beklediğiniz istekleriniz/hedefleriniz yoksa yeni işe geçmeniz için hiçbir tanecik bile sebep göremedim.

  • summer timetable  (01.10.22 17:29:23)
@summer: :) ya iste beklediğim maasa cikarsa ben de geçmem de sanki bu soruyu sorma amacım (ben de tam emin degilim) böyle bir değişim yapmam için ne kadar farklı olmalı gibi. çünkü firma karşı teklif vermese belki derdim ama vereceği için yüzde 99 kalma tarafindayim ama sacma karar vermek de istemem.

Galiba bir tam anlatilamayan sorum da müdürlüğe daha devam etmemin kariyer açısından mantıklı olup olmamasi. Çünkü diğer role geçersem ne zaman insan yonetecegim belirsiz ve bence çok deneyim isteyen bir olay.

Misal diger is gene insan yönetim olan ama daha üst pozisyon olsa o zaman daha zor seçim olurdu gibi.
  • logisticsmanager  (01.10.22 17:57:11)