Milli piyangoya güveniyor musunuz

Eskiden heyecan olurdu arada sayısal falan oynardım. Şimdi sayılar da arttı çok düşük çıkma olasılığı olan şans topu, sayısal, on numara gibi oyunlara güveniyor musunuz ? On numaradan örnek vereyim art arda 4-5 ardışık sayı çıkıyor bazen. Yani bu imkansıza yakın bir şey. Anlam veremiyorum. Kandırılıyor gibi hissediyorum.

2022 itibari ile sıfır,

zaten çevrenden duyman lazımdı bana çıktı çıkmadı diye

istatiksel olarak mutlaka duyman lazımdı.

eskinden bayiler bile asardı şu kadar ikramiye verdik diye o bile yok.
  • duyurukullanıcısı  (24.09.22 12:50:42)
Hayır.
Geçenlerde burada da duyuru açtım. Kaç adet milli piyango bileti basılıyor ve kaçı satılıyor diye bilgi arayıp bulamamıştım. Sanırım kimse bilmiyor bunu.

  • michael_knight  (24.09.22 14:10:26)
Hayır

  • mirty  (24.09.22 15:39:24)
bir ara her yil 4 ceyrek alirdim. asla almiyorum artik. hic duymuyoruz kime cikti falan. eskiden talihli kendisini saklasa bile satan bayi duyulurdu bi sekilde. artik kimseye ciktigini sanmiyorum. koca bi yalan

  • Kittie  (24.09.22 16:12:03)
hayır,kesinlikle güvenmiyorum.

  • drako  (24.09.22 16:49:51)
Nau nau.

Başında tüpçünün olduğu, canlı yayında bile kaç kere hile hurda yapıldığı ortaya çıkan kuruma güvenmem, hiçbir hizmetine para vermem. Kapalı kapılar ardında yapılan çekilişlerde kim bilir neler oluyor yani.

Yani yere bakarak yürüsen daha fazla para kazanma ihtimalin var.
  • chicha_v2  (24.09.22 16:54:40)
Evet güveniyorum.

  • beemaker  (25.09.22 03:51:08)
Hicbir devlet kurumuna guvenmiyorum, gerci vatandasina da guvenmiyorum. Esnafindan devlet kuruma hepsi tuttugunu 'sevme' pesinde.

  • summer timetable  (25.09.22 09:05:25)
@summer Milli Piyango artık devlet kurumu değil ama karıştırmanız çok doğal.
Devlet, hükümet, hükümete yakın iş insanlarını birbirine karıştırmaya başladık.

  • michael_knight  (25.09.22 09:50:58)
1. Milli Piyango devlet kurumudur.
2. Milli Piyango ve çekilişler sürekli olarak çok yönlü denetimlerden geçer ve bu süreç şeffaftır
3. Sosyal medyadaki yalan yanlış dezenformasyon cahilce varsayımlara değil delikli ispatlı bilgilere bakacaksınız.
4. Milli Piyango veya şans oyunu talihlisinin kişisel bilgileri kamuoyu ile paylaşılmaz KVKK'ya göre suçtur eskiden paylaşılıyor olması eskiden KVKK'nın olmasından dolayıdır talihliler isterlerse kendileri kamuoyuna beyanda bulunabilirler ki aklı başında kimse böyle bir şey yapmaz zaten.
  • beemaker  (25.09.22 11:54:25)
@beemaker
Sürecin şeffaf olması gerekiyor elbette, ama mesela 2022 yılbaşında kaç adet milli piyango bileti basıldığını, kaçının satıldığını ve ne kadar ikramiyenin sahiplerine ulaştığı bilgilerini aradım, bulamadım. Bunlar KVKK'ya aykırı bilgiler değil.

Bu organizasyonu devlet yaptığı zaman biraz daha şeffaflıktan uzak olmasını biraz anlayabiliyorum ama özel bir şirketin yaptığı organizasyonda bunları öğrenememek kafamda şüphe oluşturuyor.
Belki de ben ulaşamamışımdır. Siz bulabiliyor musunuz?
  • michael_knight  (25.09.22 12:07:50)
Özel şirket organizasyonunu devlet denetiminde yapıyor değişen bir şey yok. MP özel bir şirket değil kamu kurumudur sadece şans oyunlarının işletme hakkı süreli olarak özel şirkete verildi olması gereken buydu ve hatta çok geç kalınmıştı.

Merak ettiğiniz bilgileri MP istatistiklerinde bulabilirsiniz orada yoksa anayasada yer alan bilgi edinme hakkınızı kullanıp cimer'den sorabilirsiniz mesela. siz bilmiyorsunuz diye şaibeli olacağı anlamına gelmez. Malum sosyal medyada gezen on bilgiden dokuzu dezenformasyon geri kalanı şüpheli neyse Ekim ayında meclis açılıyor dezenformasyon kanunu çıkacak artık herkes yazdıklarının sorumluluğunu alacak "ben öyle düşünüyorum" "ben öyle hissettim" diye bir kurumu, bir şirketi ve özel kişiliği karalama dönemi bitiyor.
  • beemaker  (25.09.22 15:30:30)