Android telefonda tuşun işlevini değiştirebilir miyim?

açma kapama tuşu bozuldu. onun işlevini ses açma kapama tuşuna verebileceğim bir uygulama var mı?

teşekkürler.

öyle birşey olduğunu sanmıyorum. assistivd touch'dı sanırım bu isimde bir uygulama vardı. ekrandan çözümleyebilirsiniz bu komutu.

  • baldan kaymak  (23.09.22 22:46:21)
Vardi sanki ya ama root gerekebilir

  • olaylar olaylar  (23.09.22 22:48:25)
  • olaylar olaylar  (23.09.22 22:50:59)
Fiziksel tuş atama denemedim ama kapalı ekranda ekrana çift dokununca ekranın açılmasını,

Açık ekranda da boş bir ana sayfa alanına tıkladığında ekranın kapanmasını sağlayabileceğin bir uygulama biliyorum;

play.google.com

Not: Ekran kapalıyken uyanma özelliği eğer donanımsal olarak yok ise telefonunda, ve ekranın amalod değilse biraz güç tüketimini artırabilir haberin olsun. Ama iş görür mü görür. Ses kısma tuşunu da iptal etmemiş olursun. Hem belki screen shot alırken kullanıyorsundur boşa gider dediğin türlü.

Bu arada android cihazlarda "şu olunca şu olsun" diyebileceğin, aklına gelen her şeyi şu uygulama ile yapabilirsin:

play.google.com

Mesela bir arkadaşım bir alışveriş uygulamasında benim hesabımı kullanıyordu ama sürekli bana doğrulama sms i geliyordu onu at diyordu illallah etmiştim. Bu uygulama ile dedim ki "sms geldiğinde, şu numaradan geliyorsa, şu kişiye bu mesaj içeriğini, tekrar sms at"

Bunun gibi, şu tuşa basıldığında, şunu yap denilebilir büyük ihtimalle.
  • ananiyimioguz  (23.09.22 23:34:51 ~ 23:39:20)
play.google.com
bazı custom romlarda da var bu tuşların işlevini değiştirme/ek işlev atama fonksiyonu built-in olarak.

ama bu işletim sisteminde çalıştığından telefon kapalıyken açmaya yaramaz tabi. ben mesela aynı problemi yaşadığım telefonda healthd(markadan markaya değişiyor) dosyasını editleyerek kapalıyken şarj olmayı devre dışı bıraktım, off-mode-charge yerine telefon kendi kendine açılıyor şarja takınca.
  • konetsu  (24.09.22 05:14:08 ~ 05:19:40)