[]

Green card çıkarsa 15k dolar şart mı?

Çekilişte olmaz da oldu diyelim kura çıktı bu durumda 15k dolar mı gerekiyor yoksa bileti alıp direkt gidebiliyor muyuz? 15k doları bulmak imkansız ötesi bir şey bu devirde, 300 bin tl civarı ediyor faiziyle daha da çok hatta. Bankalar kredi bile vermez yani ev yok araba yok iş yok…
 
Evet isteniyor.


  • evimin paspasi  (23.09.22 20:48:16) 
sadece mülakat aşaması, istedikleri aşılar vs. bile tek başına 20-30 bin belki daha fazla tutuyordur bugün.

green card fakirler için kaçış yolu değil. işi, parası, düzeni olan ama abd'ye yerleşmek için geçerli sebebi/iş imkanı olmayan insanlara yarayacak bir şey. mesela burada mühendissin, 12-13 bin maaşın var. e öyle sponsor bulup zart diye abd'ye yerleşmek kolay iş değil. yapamıyorsun. green card ise böyle adamlara "gel kardeşim buralarda bulursun bi şeyler" diyen bir program, dandik ülkede bile belini doğrultamamış insanları sefaletten kurtarma amacı güden bir şey değil.
  • der meister  (23.09.22 20:56:19) 
15bin dolar bile yetersiz çoğu zaman.

bir de yukarıdaki arkadaşın dediği için, sırf süreçteki harcamalar bile 20-30bin tutuyor. uçak bileti hariç.
  • tchuck  (23.09.22 21:19:30) 
20-30 bin dediğiniz dolar mı tl mi?


  • mr.green  (23.09.22 21:29:21) 
Kafadan 2bin dolar daha gitmeden harcarsın zaten. Her şeye dolar üzerinden para isteyip duruyorlar. Sonrasında ABD'ye gidince asgari düzeyde bir süre yaşayabileceğin para olması lazım, meteliksiz gidersen yeterince evsizimiz var der adam.


  • uvcray  (23.09.22 21:47:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.