[]

Birinin avukat olup olmadığını doğrulamak

Diyelim ki biri telefonda avukat olduğunu söyledi ve bir şeyler olacağını iddia ediyor. Bu kişinin herhangi bir internet sitesinden ya da arayıp sorarak öğrenebileceğim bir baro sicil numarası gibi bir şey var mı? Benim bunu isteme hakkım var mı? Ve diyelim ki kişi söylediği gibi avukat değil, benim yapabileceklerim neler olabilir -telefonu suratına kapatmak dışışında, yasal olarak-

şimdiden teşekkürler duyuru ahalisi.


 
babam bugüne kadar o mesleğini hiç yapmamış olsa da baroya kayıtlı bir avukat. şimdi denemek için google'a adını yazdım bir sürü sitede baro sicil numarası vs çıktı. sizin avukat da çıkar mutlaka eğer kayıtlıysa.

konu borç harç meselesiyse o arayanlar avukatın kendisi değil avukat adına arayan call-center çalışanı tarzı kişiler. kaba saba hatta tehdit ederek falan konuşuyorlar genelde ama suç teşkil eden bir ifade kullanmadığı sürece yapabileceğini bir şey olduğunu sanmıyorum. o olsa bile zor hatta, kanıt olmayacak çünkü elinizde.
  • nrmnm  (23.09.22 12:27:41) 
@nrmnm, yok borçluk harçlık bir mesele değil ya henüz öyle bir durum da yaşanmadı. yaşanırsa teyit edebilmek için. ordan burdan eşini dostunu bulup aratıp garip garip şeyler yapmaya kalkarsa bazıları diye.

teşekkür ederim cevap için.
  • kendinikertenkelebek  (23.09.22 12:46:47) 
tbb resmi sitesinde ad/soyad ve baro sicil numarasıyla sorgulama var.


  • bos dusunce balonu  (23.09.22 13:18:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.