Robot süpürgeniz sürekli şarjda ve şarjı da prizde mi duruyor?

Bir yakınım sürekli prizde ve şarjda olmasının pil ömrünü azalttığını söylüyor. Doğrusu nedir? Siz supurgenizi tam şarj ettikten sonra kapatıp fişi çekiyor musunuz?

ben istasyonu görünmeyen ve el ayak girmeyen bir yere kurdum. fişi de sürekli prize takılı. yaklaşık 1 sene olacak pilden yana herhangi bir sıkıntı olmadı. 7/24 açık duruyor ayrıca.

  • bravoteam  (21.09.22 09:33:07)
fişten çekince bir ton sorun oluyor. yok wifi a bağlanmıyor yok harita sapıtıyor falan. her seferinde stress yaşamaktansa sürekli prizde ve şarjda bırakıyoruz. herhangi bir sıkıntı yaşamadık. elektrik faturasına etkisi de çok değil sanırım.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (21.09.22 09:38:43)
sürekli fişte. evden uzun süre gitmeyceksem.
diğer türlü pili azalıyor

  • jelly bear  (21.09.22 09:43:33)
sürekli fişte bizimki de. +1

  • drako  (21.09.22 09:57:46)
sürekli prizde ve şarjda duruyor.

normal şartlarda batarya için sağlık değil ama diğer türlü bir sürü sorun oluyor. en kötü senaryoda da sadece batarya değişir.
  • durbidakka  (21.09.22 10:20:59)
Ben fişini çekiyorum ama sebebi pil değil, elektrik çekmesi çünkü şarjda dururken de devamlı wifi ile vs. iletişimde olduğu için belli bir elektrik çekiyormuş. Ben her gün kullanan bir insan da değilim, o yüzden şarjını doldurup fişten çekiyorum. Kullanacağım zaman geri takıyorum. Bende tak çıkar yapınca bir sıkıntı olmadı.

  • inawen  (21.09.22 10:27:16)
Sürekli prizde ve şarjda duruyor evet. İstasyonu koltuğun altında duruyor, işi bitince koltuğun altına gidiyor alet.

  • roket adam  (21.09.22 10:42:44)
3 yıldır sürekli prizde duruyor, kullanım klavuzunda da pil ömrü için bu şekilde olması gerektiği yazılı.

  • mirty  (21.09.22 13:49:11)
1- pilin sürekli şarjda durmasının etkileri eskisi gibi değil(miş)

2- çoğu ürün, pil dolduğunda şarj etmeyi kesiyor.

3- "pil" artık çok pahalı değil. %99 ihtimalle, süpürgedeki pil daha küçük ve yaygın olarak bulunan pillerin paketlenmiş hali. pilde problem olduğunda, dikkatlice -TEKRAR TOPLAYABİLECEK ŞEKİLDE- pilin içini açın. aynı pillerden alın ve kullanmaya devam edin. orijinal yedek pil almaktan çok daha ucuza gelecektir. uygun fiyata kaliteli pil bulmak için ve hatta elinizdeki aküyü sormak için BİRİKİM PİLLERİ'ni arayın. (vallahi reklam değil, adamlarla alakam yok, sadece aradığınız pili bulmak için muhteşem bir adres)
  • co2s2  (21.09.22 16:51:52)
evet

  • jamswety  (21.09.22 17:58:45)