kavga eden iki köpeği barıştırma

7 yıldır aynı bahçe içinde serbest şekilde yaşayan iki köpeğim, dün birbirlerini parçalar şekilde birbirine girdi, etrafı kan götürdü. ayırdıktan sonra köpekleri bağladım. bir gün sonra tekrar çözmeyi ve serbest bırakmayı denedim. yine birbirlerine girdiler, bu sefer daha kısa sürede ayırabildik. bu iki köpeği nasıl yeniden bahçede serbest bırakabilirim ve birbirlerini yememelerini sağlayabilirim?

Kavgayı başlatanın kuyruğunu çek.

  • hebanon  (18.09.22 13:36:41)
Köpekleri tanımadan yorum yapmak doğru olmaz. Sadece ezbere yorum yapıyorum:

Öncelikle dışarıdan onları kızdıran birisi veya birşey var mı kontrol edin. Ne değişti 7 yıl sonra. Komşunun köpeği veya komşunun kendisi, veya çocuklar rahatsız ediyor olabilir mi?

0. Sürü lideri şu anda siz değilsiniz. Vakit ayırın ve sürü lideri olduğunuzu gösterin. Vakit ister ama en önemlisi budur. Siz sürü lideri olursanız, onlar olmak için uğraşmaktan vazgeçerler. Otur, kalk, dur gibi komutların eğitimleri vermeniz bile sürü lideri olmanızı sağlar.

1. Yaşlı köpeği koruyun, veya onun tarafını tutun. Genç olan alfalık yapmaya karar vermiş olabilir.

2. Kısır değillerse, kısırlaştırın. Özellikle erkek olanı. Maliyeti fazla gelebilir, ama önemlidir.

3. Siz yokken en azından bir süre ikisini de bağlı tutun.

4. Yemek verirken önce yaşlı olanı doyurun. Sonra genç olanı besleyin. Liderlik sırası belli olsun, yaşlıyı koruyun. Lider sizsiniz, sizden sonra yaşlı olan lider.

5. Sabredin. Vakit ayırın.
  • alfired  (18.09.22 13:52:10)