[]

Yıl olmuş 2023, instagram'a fotoğraf koyunca çamura dönmesi?

Android 12de bu sorun çözülmeyecek miydi?

Android 12li telefon kullanıyorum. Kamera harika çekiyor.

Ama instagrama story atınca tost makinesiyle çıkmış gibi çamura dönüyor.

Bu acaba 2050 yılında falan mı çözülecek?

30 bin TL'lik Android telefonlarda da mı durum aynı mesela?

 
ayarlar>hesap>veri kullanımı>yüksek kalite yükleme açık mı?


  • nrmnm  (13.09.22 08:49:36) 
Sorunun kaynağı ig'nin belli çözünürlüğün üstündeki foto ve videoyu sıkıştırarak yüklemesi. Android için bu sıkıştırma alelade yapılıyor. Bundan kaçınmak için çektiğin fotoğrafı 1920x1080(ya da aspect ratioya göre yakın çözünürlükte) çözünürlüğünde yeniden boyutlandırıp atarsan o sıkıştırmaya çok maruz kalmıyorsun.

Snapseed, lightroom gibi uygulamalar çözünürlüğü istediğin gibi küçültmene imkan veriyor örneğin.
  • Bruce  (13.09.22 09:03:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.