Telefon pili mi cortladı?

Telefon bazı seviyelere gelip şarj olmuyor.

Şarjda gözüküyor ama seviyede ilerleme yok.

Mesela bazen %35ten itibaren bazen de %80den itibaren dolmaya devam etmiyor ama şarjda gözüküyor. Rakamları salladım. Rastgele bir seviyede şarj olması duruyor ama şarj oluyor gözüküyor always on Display ekranında.

Bazen telefonu açıp kapatınca düzeliyor, şarj olmaya devam ediyor.

Problem bataryada mı yoksa şarj aletinde midir sizce, yoksa yazılımsal mıdır?

Telefon: 1.5 senelik S20Fe snapdragon.

İşin ehli olmamakla birlikte bana sanki şarj aleti cortlamış gibi geldi. Yeni bi şarj adaptörü ve kablosuyla test etmek lazım. Sorun devam ediyosa pil ömrü bitmiş.

  • foreignsilhouette  (12.09.22 01:04:02)
Bana da pek pil ile alakalı gibi gelmedi. Pil dolumdan ziyade boşaltımda sapıtıyor. Alakasiz şekilde bir anda şarj yüzdesi düşmüyorsa problem sokette ya da şarj aletindedir. Önce soket girişini temizleyin, diş fırçası veya iğne gibi bir şey olabilir. Sokette 1 buçuk senede bir dünya pislik birikmiştir. Düzelmezse farklı şarj aleti deneyin.

  • uvcray  (12.09.22 01:08:39)
muhtemelen pili koruma ayarıyla ilgili değil. batarya kalibrasyonu denedin mi hiç?

  • false pretension  (12.09.22 01:32:21)
S20fe'de ağustos guncellemesiyle yaşanan bir şarj problemi furyası var yabancı forumlarda da baktım durum benzer. Bende de şarj olmadı, bazen oluyor filan. 25w'lık şarj alarti yerine 18w olanla şimdilik sorun yaşamıyorum. Eylul güncellemesiyle çözülmesi bekleniyormus.

  • karacigerim vur kadehlere  (12.09.22 08:26:11)