Hiç kredi çekmedim banka ne kadar kredi verir?

İkinci el araba alma planım var. Birikmiş param 0. Kredi çekmek istediğim miktar 300 bin tl. Brüt maaşım 20k. Kredi alabilirsem yarısını babama ödettirme planım var. Ayrıca bir miktar düzensiz ek gelirim var, ortalama 2-5k arası. Bu şartlar altında banka bana kredi verir mi?

duzensiz gelir ve babanin odemesini hesaba katmazlar, katamazlar
maasinin yattigi banka en iyi sansin, hatta maasinin yattigi sube.

  • Corc  (11.09.22 13:30:22)
O kadar çekemezsin.

Bir kere 100 bin lira üzeri kredinin vadesi en fazla 12 ay olur. Onun da aylık ödemesi 29.500 lira gibi bir şeye denk geliyor. Bu krediyi alabilmen için de aylık hane gelirinin ödenen tüm kredilerin aylık taksitlerinin toplamının 2 katı olması lazım. Senin durumunda hanenin belgelendirilebilir toplam gelirinin 59 bin olması gerekiyor. Hadi o da var diyelim. Bu kredinin yarısını baban ödeyecekse kalan yarısına senin net maaşın yetmiyor maalesef.

Bir de tüm şartları sağlasan bile bankalar şu an bu kadar yüksek kredi vermiyor. Bu resmi bir şey değil ama çevremde kimden duyduysam 50 bin üzeri kredi alamıyormuş.

Son olarak, 36 ay vade ile taşıt kredisi alma seçeneği var ama bu durumda aracın kasko değerinin %30'unu senin karşılaman lazım. Kredilendirilme oranı %70.
  • himmet dayi  (11.09.22 15:05:05 ~ 15:05:23)
DenizBank taşıt kredisi hesaplama modeli , 2. el araçlar ise kasko değerinin 0-400.000 TL 48 ay %70

  • synax  (11.09.22 15:51:02)
aracın kasko bedeline göre banka kredi verir. kasko değerinin %70 i 400 bin tl ye kadar. doğrudan 300 bin tl taşıt kredisi çekemezsin.

  • drako  (11.09.22 16:09:16)