[]

“Bile bile lades” aşk ile ilgili bir söz müdür?

Yanlış olduğunu bile bile etkisine kapılmak, teslim olmak ya da eski sevgiliye dönmek gibi bir manası yok muydu? Bu sözü paylaşan biri çok büyük ihtimalle aşkla alakalı bir şeyden dolayı mı paylaşmış olur, yani kesin bir başkasına aşık diyebilir miyiz bu sözü paylaştıysa??
 
Evet o manada da kullanılabilir fakat ama genel olarak kötü sonuçlanacağını, başarısız olunacağını bile bile girişilen işler için de kullanılır direkt.


  • black holes in the sky  (09.09.22 01:04:26) 
Kesin başkasına aşık diyemeyiz tabii ki. Belki çok alakasız bir şey için söyledi.


  • dissendium  (09.09.22 01:31:44) 
Herhangi bir sey icin soylemis olabilir. Mesela ben bu lafi cok eskiden beridir bilmeme ragmen bu anlamdan ciktigini yeni ogrendim.


  • ahm1  (09.09.22 03:53:31) 
aşk ile hiçbir alakası yok.

tdk der ki:
1. kötü bir durumu öyle gerektiği için kabullenmiş görünme, bilerek aldanmış görünme:
"Benimki bir yapı meselesi. Ben böyleyim. Benimki bile bile lades. Aldırmıyorum, hoşgörümü kullanıyorum." - Nezihe Meriç

2. sonucun kötü olacağını bilse bile bir işe girme.
  • d e j i n  (09.09.22 13:35:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.