[]

Deodorant önerisi- zombi ceseti gibi kokan koltukaltı?

-Baharatlı yemiyorum.
-Tüy, kıl vs uzatmıyorum.
-Her gün duş alırım. Sıkıntı daha duştan çıkar çıkmaz, yani yıkamama rağmen kokuyor, koku hiç gitmemiş oluyor. Eğer kıyafete sindiyse makinada yıkansa bile kıyafetten çıkmıyor.
-Koltukaltım aşırı terliyor, ıpıslak kaldığı için muhtemelen koku oluşuyor.
-Yara vs yok. Mantar olduğunu da düşünmüyorum.

-Limon vs sürünce anında kesiliyor koku ama ph dengesini bozunca eskisinden daha beter kokma ihtimali varmış, sözlükte okudum biri karbonat denemiş ve daha kötü olmuş.

Hangi deodorantı önerirsiniz dostlar? Krem deodorantları sevmiyorum, çünkü koltukaltım hemen ıslandığı için krem güzel bir his bırakmıyor.

Koltukaltım gül bahçesi gibi koksun istemiyorum ama çitilememe rağmen de duştan çıkar çıkmaz "zombi ceseti" gibi koksun istemiyorum.

edit: şu an ve yıllardır kullandığım deodorant: roll on - rexona invisible black&white man

 
rexona'nın clinical protection deodorant ı var. gece yatmadan önce sıkıyor ya da sürüyorsun. ertesi gün terleme olmuyor.

bir de yanında kokulu ıslak mendillerden taşı. kokudan rahatsız olursan koltuk altını silersin.

son olarak, üç dört tane yeni açık renk t-shirt al. 5-10 gün sadece bunları giy bakalım. belki kıyafetle ilgili bir şeydir.
 • Trafalgar  (07.09.22 23:44:16) 
@Trafalgar

Kıyafetten kaynaklandığı durum da oluyor. Kıyafetten emin olduğum zaman çöpe atıyorum.

Ama tshirtten kaynaklanmadığı durumlar da olabiliyor. Dediğim gibi zararlı olur diye limon sürmeyeyim dedim.

Talk pudra nasıl olur?

Rexona'ya da bakacağım. Sadece hepsiburada'da satılıyor galiba 250 TL. Watsons vs gibi yerde satılsa iyi olurdu.
 • Cesario  (07.09.22 23:52:22) 
Rexona Clinical Protection +1000
şiddetle önerilir, tüm derdini çözer. Gratis, Watsons gibi yerlerde daha ucuza denk getirebilirsin. Arada indirime giriyor en son 73 tl'ye aldım bir iki ay önce. Fiyatı o kadar uçmuş olamaz.

 • uvcray  (08.09.22 00:08:45) 
Siveno erkek roll on dan ben baya memnunum


 • kararsızataletfilozofu  (08.09.22 00:24:15) 
Kese yapın koltukaltınıza düzenli olarak. Çok fark edecek göreceksiniz.

Tshirtlerin koltukaltı kısımlarını da makineye koymadan önce az miktarda sıvı arap sabunu ile çitileyin.
 • Phoebe  (08.09.22 00:39:47) 
Hormon kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz endokrinoloji polikliniğine başvurmanız faydalı olabilir. Onun haricinde %100 pamuk,keten,bambu, yün kıyafetler kullanılmalı kesinlikle naylon ihtiva eden kumaşlardan uzak durulmalı.


 • apocalipy  (08.09.22 01:11:07) 
Driclor + Deotak. Deotak bakteri oluşumunu engelliyor, bu da kokuyu azaltır. Bir süre driclor la gece gündüz şeklinde kullanırsanız terlemeyi de önemli ölçüde azaltırlar.


 • ayheytmayselfenvanttuday  (08.09.22 03:11:27) 
koltuk altına botoks yaptırıyorsun. oradan hiç terlemiyorsun. koltuk altındaki ter bezlerinden salgılanan ter koku yapar. diğer yerlerinden terlediğin koku yapmaz.


 • gabe h coud  (08.09.22 08:21:44) 
banyo sonrası iyice kurulayıp deotak diyorum. kremsi ama deodorantlardan çok daha etkili. doktora baktırmanız fikrine katılıyorum.


 • adivar  (08.09.22 08:42:32) 
Koltuk altınızı neyle ve nasıl yıkıyorsunuz? Sabunla ve lifle(file olan değil) iyice yıkıyor musunuz?


 • sevilen progressive türkücü  (08.09.22 09:35:01) 
tuz sabunu diye bir ürün var,internetten bakabilirsiniz
çok ucuz ve etkili
kimyasal da değil

kesinlikle öneririm
 • çınarım  (08.09.22 10:58:06) 
clinical protection demeye geldim, inanılmaz, deneyince anlayacaksınız.


 • benaslinda  (08.09.22 11:19:41) 
Rossmann'da satılan Alterra deodorantlardan kullanıyorum ben. Bunda alüminyum tuzları yok o nedenle koku yapmıyor ve koltuk altında sarı leke bırakmıyor.


 • peki madem  (08.09.22 11:52:12 ~ 11:52:33) 
1998'den beri kullanıyorum. 2 günü rahat, 3 günü şöyle böyle idare ediyor bir kullanım. onlarca alternatif denedim arada, hiç birisi yanına bile yaklaşmıyor.

www.eczane.com.tr
 • duster  (08.09.22 13:15:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.