lacoste gözlük iyi midir

bugün bir lacoste gözlük beğendim ama daha önce hiç kullanmadığım için aklıma takıldı, lacoste'un gözlükleri iyi midir? markayı sadece giyim olarak biliyorum.

persol'ün gözlüklerinde handmade in italy diyor, işçilik var.
lacoste'ta böyle bişey göremedim. işçiliği, lens kalitesi nasıldır?
bu kadar para vermeye değer mi?

numaralı gözlüğünü 6 senedir kullanıyorum çok memnunum. Hatta o yüzden gidip güneş gözlüğünü de Lacoste aldım bu yaz. Ondan da memnunum bi aydır kullanıyorum.

İşçiliğinden kastınızı bilmiyorum ama kalitesi gayet iyi gözlüklerin. Numaralı gözlüğü 6 senedir uyku hariç taktığımı düşünürsek, biraz yıpranması var tabii ama hala daha sağlam nazar değmesin :d

Güneş gözlüğünün de kalitesi iyi geldi kullandığım sürede.

Lens konusunu bilemiyorum ben numaralı gözlük kullandığım için camları lacoste'un değil Nikon cam kullanıyorum.

Ama genel olarak oldukça tavsiye ederim Lacoste'u gözlük konusunda. Bu sene olmadı seneye numaralı gözlüğümü de yenilemeyi düşünüyorum. Yine Lacoste alırım muhtemelen.
  • nundu  (05.09.22 23:34:52)
Ne persol ne de lacoste tabiki kendisi üretim yapan gözlük markaları değiller. Başka bir firma onların lisansı alarak üretim yapıyor.

Bu alanda dünyanın en büyüğü Luxotica; Ray-Ban, Persol, Chanel vs. vs. onun kullandığı markalar ve lüks markalar gözlük pazarının %80'nine yakını bu şirketin elinde.
www.luxottica.com
Öyle ayrı bir işçilik de bekleme, bütün markalar üç aşağı beş yukarı aynı. Ama tabi her marka için ayrı bir tasarım çizgisi takip ediyorlar. Sonuçta, adamlar aynı yerlerde fasonda üretim yapıyor bize de markasını satıyor.
www.luxottica.com

İkinci sırada, Safilo var. Dior ve Fendi falan da bunun kullandığı markalar
www.safilogroup.com

Üçüncü sırada ise, marchon var. Lacoste'da işte Marchon'un lisansını kullandığı markalar arasında.
www.marchon.com

Ben kendim Safilo ve Marchon'un üretim kalitesini daha çok beğeniyorum. Ama sonuçta hiç birinin derdi kaliteli ürün satmak değil, bir kaç dolara üretilen çerçeveleri üzerine lisanslı marka takıp bize saplıyorlar. O yüzden öyle işçiliğine falan bakmanı önermem.

Yıllardır persol de lacoste da kullandım. İkisinin çizgileri de, kaliteleri de yakındır bence ve ikisini de severim. Ama persol kendime aldığım ilk güneş gözlüğümdü ve kaybettiğimde en çok üzüldüğüm de o idi, bu nedenle yeri bende ayrıdır.

İşin özü paran var ise hangisini beğenirsen al, hepsi neredeyse aynı.
  • yeninesiltupcu  (05.09.22 23:41:46)
bende güneş gözlüğü var lacoste iyi gibi.

  • mikahakkinen  (06.09.22 10:31:25)