[]

Yurtdışından gelen telefon aramaları açmakta risk var mi?

Nadiren de olsa böyle yurt dışından aramalar geliyor, İngiltere kaynaklı ya da başka yerlerden. %99,99 spam tabii ki o yüzden meşgule atıyoruz ama an gelir yanlışlıkla açıldığı olur uyku haliyle vb. Bu tür durumlarda risk var mı bilgileri ele geçirme Ya da faturayı karşı tarafa yani bize yüklemeleri vb. gibi?
 
Yok.


  • himmet dayi  (05.09.22 17:58:05) 
Arayanın sözüne kanıp para falan göndermezseniz, sırf telefona cevap vermekle bir şey olmaz.


  • kibritsuyu  (05.09.22 18:29:07) 
"bu kimmiş lan?" diye siz geri aramadıkça sıkıntı yok, çünkü bazı çağrılar kara delik gibi faturaya etki ediyor siz aradığınızda. Sanırım özel servis hatları gibiler.


  • John Bloor  (06.09.22 11:37:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.