Telefon çekmiyor, güçlendirici var mıdır?

Yeni taşınacağımız evde telefon çok çekmiyor, ilerde iletişimde sıkıntı olacak gibi görünüyor.
Tıpkı Wifi güçlendirici gibi, şebeke çekim güçlendirici gibi bir alet de var mıdır?

Keşke olsa ancak en yakınınızda baz istasyonu tam kapasiteyle çalışıyorsa ve operatörünüz yakın zamanda başka bir tane kurmayı planlamıyorsa şu anda nasıl bir çekim gücü görüyorsanız hep onu bulacaksınız. Neden "tam kapasiteyle" dedim, şurada çok güzel açıklanmış:

forum.donanimhaber.com
  • zaman ilac degil insanlar unutkan  (05.09.22 01:13:13)
Cihazınız wifi calling destekliyorsa belki oradan yırtabilirsiniz. Gerçi wifi call deyip duruyoruz ama aktif kullanan görmedim tr'de ben.

~Varmış aktif kullanan arkadaşlar hayat kurtarabilir demek ki.
  • hedep  (05.09.22 01:15:02 ~ 14:25:32)
@hedep vowifi aktif olarak çalışıyor bende. salondayken mesela normal şebeke iyi çekiyor volte çalışıyor, banyodayken arama yaptığımda vowifi aktive oluyor otomatik. sanırım önceliği vowifi'ye vermek de mümkün ama gerek görmedim gayet sorunsuz görüşebildiğimden. zaten 4g çekmediğinde aramalarda otomatik devreye giriyor.

i.imgur.com
  • konetsu  (05.09.22 04:31:32 ~ 04:34:43)
Bildiğim kadarıyla var fakat biraz pahalı. 4g sinyal güçlendirici şeklinde aratabilirsiniz. Sinyalin iyi olduğu çatı gibi konumlara kuruluyor, evin içerisine uzatılıyor.

  • kutukcu  (05.09.22 05:24:15)
O bölgede hangi operatörün çekim gücü daha güçlüyse o operatöre taşıyın hattınızı.

Atıyorum sizin evinize Turkcell vericisi uzak olduğu için az çekiyorsa yakında vodafone vardır ve iyi çekiyordur mesela.

Komşulara çekim kalitesini ve hangi hattı kullandıklarını sorun.
  • John Bloor  (05.09.22 10:58:52)
benim evimde şebeke hiç çekmiyor ama wifi calling olduğundan hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. zahmetli bir şey de değil, sadece bir kez açık hale getirdim ondan sonra eskisinden herhangi bir farkı yok.

  • gkhncnzdgn  (05.09.22 11:25:17)