YouTube premium mu, Spotify mı?

Soru başlıkta gençler. Hangisini almalı? Neden? İndirim, kampanya vs var mı? Teşekkürler.

youtube. çünkü içinde spotify gibi müzik uygulaması da var. fiyat olarak çok daha pahalı ama

  • buenosdias  (04.09.22 22:10:24)
her ikisini de kullanıyorum, spotify müzik listelemek için çok daha iyi bence. ancak şarkı keşfetme kısmında biraz kısır kalıyor gibi geliyor bana. spotify'ın kendi yaptığı baazı genre listeleri hoş ama düşük bir oran bu. şarkı ya da sanatçı radyoları fena değil.

youtube'un arayüzü biraz karışık geliyor bana ama spotify'da olmayan albümler/şarkılar var. şarkı/sanatçı radyolarında büyük saçmalıyor. 5 sene önce neymiş bu diye açtığın şarkı bile önerileri etkiliyor, saçma sapan yerlere götürebiliyor seni. artısı ise spotify üzerinden (nasıl yapıyor bilmiyorum) otomatik olarak bütün müzikleri albüm kapağını video yapmak için kullanarak direkt çekiyor bu. çok acaip.
  • ahmet oturum cerezi  (04.09.22 22:16:54)
Tercihini zevkine göre sen yap. Benim sana önerim Papara ile ödeme yaparsan ikisinin de kampanyası var ve yarı fiyatları ile üye olabilirsin.

  • zekicalik  (04.09.22 22:55:11)
youtube'u da reklamsız izlerim, iyi olur diyorsan youtube... ama yok ben sadece müzik için istiyorum diyorsan tercih belli.

  • motosiklet burclu adam  (04.09.22 22:59:08)
net youtube ikisi arasindan secmem gerekirse (ki youtube premium aboneligim var 1+ senedir, spotify dusunmuyorum).

Sebep: youtube'daki icerikler daha cok ilgimi cekiyor
  • hot potato  (04.09.22 23:30:06)
youtube yi sadece masaüstünde kullanacaksanız reklam engelleyiciler var, kesinlikle işe yarıyor.

  • mrctrk  (05.09.22 00:00:25)
ikisi de. papara, tosla vb. %50 iade kampanyası oluyor. ama illa da ikisinden birisi olacaksa youtube premium.

  • inheritance  (05.09.22 09:27:27)
biri digerinin muadili degil ki. bende ikisi de var youtube music bence tirt ayrica spotify'i 2009'dan beri kullaniyorum.

youtube premium da cok fazla icerik izledigim icin aldim ve hayat kalitem artti. aile planlarina falan bakin daha ucuza gelebiliyor.
  • bay b  (05.09.22 09:59:09)
ikisi de var.
spotify olmasa eksikliğini hiç hissetmem.

ama bazen arkadaşlar premium olmayan youtube'dan video açıyorlar da öff pöff oluyorum.

kaldı ki müzik konusunda bence youtube daha başarılı, konser kayıtları gibi spotify'da olmayan içeriklerin sahibi.

benim için spotify'ın tek artısı podcastler. o da zaten para vermeden de reklamsız dinleniyor.
  • teritori  (05.09.22 10:09:12)