elektrikli cezve

selamlar,

ayda 1 falan türk kahvesi içen biriyim aslında çok sevmem, ara ara içerken geçenlerde eve aldım bi türlü başaramıyorum, köpük falan neyse de tadı asla tutmuyor.
migros'ta satılan sinbo, kiwi gibi markaların elektrikli cezvesi var.
200 liralık falan bir şey olunca pek güvenemedim ama tek beklendim ayda 1-2 defa 1 kişilik ortalama bir türk kahvesi yapması. bu yüzden büyük bi makine de almıyorum.
alınır mı bunlar? kolay bozulan, plastik kokan bir şey gibi görünüyorlar.

bizde migrostan alınma sinbo var. evladiyelik değil öncelikle, bu 2.si. diğerini 3-4 sene kullanmışızdır. eşim çok kahve içtiğinden ayda 20 civarında çalıştı diyebilirim. bi süre sonra elektrik mi çarpmıştı sigorta mı attırmıştı hatırlayamadım şimdi, çöp olmuştu. yine fakir olduğumuz bi döneme denk geldiğinden yenisini de iyi bi şey almayıp sinbodan devam ettik.

  • pide  (03.09.22 14:56:34)
Bende Arzum'un kahve makinesi var. 7 sene falan olmuştur alalı. Ayda 1 ya da 2 kahve yaparım. Kız arkadaşım geldikçe günde 1-2 kahve de o yapar. Şimdiye kadar bir kötülüğünü görmedik.

  • Mirket  (03.09.22 15:02:11)
Ben iki sene önce şu her yerde olan kahverengi sinboyu almıştım. Her gün kahve içen biriyim. Bazen iki kez çalışıyor günde. Herhangi bir sorunu yok henüz.

  • juliette  (03.09.22 16:24:11)
Bende de sinbo var elektrikli cezveden; ayda 1-2 sefer çalıştırıyorum bi problem olmadı. Tutturmak kahvenin taze çekim olması ve su-kahve oranının iyi ayarlanmasıyla ilgili bence. Bi de hemen kaynayınca fokurdadığı an fişten çekmek iyi olmuyor, köpüğünü aldıktan sonra aç kapa yaparak kaynatmaya devam ediyorum ben. İyice kaynayınca güzel oluyor.
Ocakta piştiğinde de aynı mantık.

Tek sıkıntı diğer makineler gibi “pişti” uyarısını vermemesi ve senin başında beklemek zorunda olman. Yoksa inanılmaz derecede kabarıp köpürüp taşıyor.
  • megalomaniac  (03.09.22 16:30:27 ~ 16:32:40)
ayda 1 falan kullanıyorsanız elektrikli cezve yerine bakır cezve alabilirsiniz gibi düşündüm.

  • sanal uyku  (03.09.22 17:22:56)
Ayda bir kez içmek için değmez, hem de bakır cezvenin verdiği tadı vermez. Bence de bakır cezve alın kafanız rahat etsin. Bakır cezve ile yapmak çok da zor değil zaten.

  • bhhs  (03.09.22 19:45:51)