Avm valeleri hk.

Arkadaşlar avm'lerde arabayı valeye bıraktığımızda normal olan ücretin yanında arabayı getiren kişiye bahşiş vermek gerekir mi var mı böyle bir durum?

Usulen verilir

  • apocalipy  (31.08.22 23:49:11)
bence bu durumda usulen falan verilmez. vale hizmeti zaten ücretli ise ücretini verirsiniz. daha getiren adama niye veresiniz ki?

vale hizmeti avm'nin sunduğu ücretsiz bir hizmet ise getiren adama bahşiş verirsiniz. usulen olan budur. zaten ücretli hizmet aldığınız şeye niye tekrar bahşiş veriyorsunuz?

ha ücretli hizmette adam getirirken camlarını da bi sildirmişse, ya da gölgeye park ettim abi, yakına bıraktım, kapalıya koydum gibi normal hizmetinden öte bir güzellik yapmışsa ona verirsiniz.

benim mantık bu şekilde çalışıyor.
  • kibritsuyu  (01.09.22 00:28:43 ~ 00:29:19)
ödenmemelidir. bu ülkede esası konuşmadan usul uygulanmasına büyük tutuluyorum.

çok istiyorlarsa gitsinler mafya patronlarına baş kaldırsınlar.
  • ahmet oturum cerezi  (01.09.22 04:18:05)
vale ücreti zaten normalin üstünde olduğu için bahşişe gerek duymuyorum şahsen

  • kondansator  (01.09.22 08:40:00)
Verilmez, vermedim, verildiğini görmedim.

  • gabe h coud  (01.09.22 09:14:17)
öncelikle AVM'de valeye araba vermek bence müthiş gereksiz. zaten avm'lerin kapalı otoparkı var, en fazla 2-3 dakikalık fazladan yürümemek için arabamı avm'de valeye asla vermem.

hadi diyelim verdim, bahşiş vermek manasız.kibritsuyu'nun dediği gibi ekstra bir hizmet sunduysa verilir tabi ki. ama zaten fahiş bir ödeme yaptığın hizmeye ekstra bahşiş vermek manasız bence.

bu arada genel olarak arabalarınızı mümkün olduğu kadar valeye vermeyin. valelerin %90'ı önünde hizmet verdikleri mekanlardan ayrı bir işletme ve arabanızla kaza yaptıkları zaman mekan "bizle alakası yok" diyip sıyrılıyor işin içinde. vale şirketi de mafyavari tavırlarla sizi yıldırmak için elinden geleni yapıyor. uğraşırken delirirsiniz öyle diyim. kamu spotu bitti :)

eksisozluk.com
  • teritori  (01.09.22 10:34:47)
Ben de hiç vermedim açıkçası, vale ücreti zaten bunun için diye vermiyorum.

  • roket adam  (01.09.22 11:32:45)
Haftasonu yer bulamayacak gibiysem valeye veriyorum çocukla debelenmemek için bir de gittiğimiz hastanenin oroparkı aynı şekilde çok kalabalık oluyor orada veririm valeye.
Harici valeye vermek israf benim için, ekstra para da vermiyorum o para vale parası zaten.

  • cilekli pasta  (01.09.22 13:49:58)