2. kez Covid Pozitif Çıkmak

ilk testi 17 sinde yaptırmıştım, pozitif çıktı, 7 gün karantina verdiler. dün, yani 25 inde 2. testimi yaptırdım, o da pozitif çıktı lakin arayan soran yok. karantinada mıyım, ilaca ihtiyacıom var mı, dururmum ne kimse aramadı. hayır zaten şu an ateş, halsizlik, öksürük namına hiç bir şeyim yok, turp gibiyim. nasıl pozitif çıktım onu da anlamıyorum. ek olarak ilk hastalık belirtisi ayın 12 sinde çıktı. yani hastalığımın 5. gününde test yaptırdım. şu an 14 gün geçti aradan ve dediğim gibi hiç bir belirti yok.

devlet babanın 2. kez pozitif çıkanlar için uyguladığı bir prosedürü yok mu? devletin bug ını mı bulduk?

not: bu arada tanı için Z03.9 demişler. ince işler mi söz konusu?

Z03.9 olan icd kodu global kodlar bunlar hastalık tanımları için
2. pozitife devlet bişey demiyor iş yerinin insafına kaldın, bulaşıcılığı azaldığı için umursamıyorlar 7. gün sonrasını

  • eja  (26.08.22 17:03:25)
yok onun kod olduğunu biliyorum, demek istediğim covid için kullanılan kod bu değil bildiğim kadarıyla, tanımlanmamış şüpheli durum yazıyor açıklamasında. ince iş mi diye bu yüzden sordum.

  • issiz karga  (26.08.22 17:16:14)
Karantina bitiminde negatife dönene kadar tekrar test ve karantinanın uzatılması söz konusu değil. Kimse sizi arayıp sormaz çünkü zaten kontrol testi yaptırmanız mantıksız bir hareketti. Önerilmiyordu, hastalığın devam ettiğini göstermiyordu ve gereksizdi. Covid için Z03.8 ve Z03.9 yaygın olarak kullanılıyor.

  • Lim5  (26.08.22 21:55:38)
neden mantıksız bir hareket olsun, tatile ailemin yanına gideceğim yaşlı başlı insanlar hastalığın bitip bitmediğini nereden bileceğim? kim önermiyor, test negatif çıkarsa hastalık nasıl bitmemiş oluyor, neden gereksiz? siz kimsiniz? neredeyiz, burası neresi?

  • issiz karga  (27.08.22 00:19:32)
-İnsanlar hastalığın bitip bitmediğini nereden bileceğim?

Semptomlarının bitmesi ile.

-Kim önermiyor?

T.C. Sağlık Bakanlığı.

-Test negatif çıkarsa hastalık nasıl bitmemiş oluyor?

Yanlış negatif sonuç ile.

Neden gereksiz?

Kalıntı parçacıkları tespit edip yanlış pozitif sonuç verir diye.

Siz kimsiniz?

Ben doktorum. Pandemi boyunca ön safhada çalışmış, onbinlerce PCR testi yapmış, değerlendirmiş, bir o kadar da Covid (+) tedavi etmiş kişiyim.

Neredeyiz, burası neresi?

Burası Türkiye Cumhuriyeti ve biz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın kılavuzlarını takip ediyoruz.

Oryantasyon probleminiz varsa doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.
  • Lim5  (30.08.22 18:31:22)
size de geçmiş olsun, sizin daha çok ihtiyacınız var gibi.

  • issiz karga  (31.08.22 22:49:53)