Patroncuk ve toksik ekip arkadaşıyla mücadele

Merhaba,

Aynı level olmamıza rağmen aramızda 16 yaş farkı var hep aynı şirkette çalıştığından bana göre orada daha kıdemli çünkü ben daha 1.5 yıldır varım. Zaten kendisi asosyal, ofiste hiç arkadaşı yok olduğunu düşündüğü kişiler için bile işi yaptırmak için sert konuşan arkadaşlığı yok sayan bi yapısı var veya işi yapmadığında bize arkasından insanları hep eleştiren.

Üst yönetim tarafından memnuniyetim çok yüksek ve girer girmez işe 6 ay sonra terfi aldım( önceki firmalarımda da hep ilk yıllarımda terfi almışımdır) uyumlu bir yapım var ama bu kişiyle gerçekten dişlermi sıkarak çalışıyorum.

Muhtemelen daha kıdemli olduğundan birebir aynı işi yaptığımız halde üzerimde yetki kurmaya çalışıyor, iş dışında asla nasılsın demek bile yok. Sürekli bi iş veriyor ve o işi bitirince bi tşk yok şu da vardı bu eksik olmuştu ne zaman yetiştirceksin diye daha zamanı gelmeyen işler için bile üzerimde bir baskı. Daha yığınla şey… üstlerimdeki kişiler bile homeofis günlerime karışmazken bu yoğun olucaz ofiste çalış felan gibi kendi kendine patronculuk ifadeler gösteriyor, asla sorumluluk alamıyor ama işi öyle güzel pazarlıyor ki. Hep ama hep insanları eleştiriyor hep insanları gömüyor yapamadı yetiştiremedi yok insanlar çaya çıkıyor oo gördün mü bak 1 dk gecikti gibi saçma sapan ifadeler. Yemeğe çağırırsın daha 5 dk var çooooook işim var gelemem, kafamı kaldıramıyorum vs. Sanki bizim hiç işimiz yok biz yatıyoruz. Her şeyin hep olumsuz tarafını görüp, şirketi savunan, asla sorumluluk alamayan, işini yapınca teşekkür bile etmeyen, sohbete zaten asla kimseyle girmeyen 10 yıldır tek işi olan aynı şirkette çalışan ekip arkadaşıyla mücadele edemiyorum.

Neyse kısaca bu tarz insanlarla iş yerinde nasıl başa çıkıyorsunuz, bunun yüzünden gayet herkes memnunken benden iş değiştirmek istiyorum.

Teşekkürler

Bu kişiye uygun dille rahatsızlığınızı dile getirdiniz mi? Eğer getirdiyseniz yöneticiniz bu durumun farkında mı, ona aktardınız mı?

  • montreal  (26.08.22 17:30:05)
Dile getirmedim kendisine ama egosu öyle yüksekki asla insanları değiştiremezsiniz o yolu o yüzden denemedim. Ama yöneticimle konuşmayı denicem artık

  • esinikaybetmiscorap  (26.08.22 18:53:33)
bas edemezsin bunlarla, ugrasma derim. onun konfor alani olmus orasi artik. yoneticiye soylediginde de bi sey yapmaz. seni hakli bulur ama ona kimse dokunmuyordur artik orada. kapa kulaklarini isine bak madem memnunsun. tek yapabilecegin antipati toplamayacak sekilde kendini ezdirme. sessiz kalma yani. boyleleri onu umursamiyorsun diye algilamaz bu sessiz kalisi cunku. sindirdim diye dusunur.

boyle uc kisiyle karsilastim gecmiste. birinde dayanamadim isi biraktim (kucuktum, ilk isimdi). birinde kavgami ettim yeri gelince, devam ettim ise. birinde de ortamin iyi olmasindan dolayi o yokmus gibi davranabildim. o ucuncu kisi iste kimsenin dokunmadigi ama herkesin rahatsiz oldugu biriydi. yoneticiyle aramda abla kardes iliskisi olustu bi sure sonra boylece o kisi de bana bi yerden sonra yaklasamamisti. dusun ki yonetici sen uyma ona bosver onu falan demisti :))
  • Kittie  (26.08.22 19:23:33)