Js, Figma, Google Analystics hangisi öğrenmeye değer?

Biliyorum, hepsi değer aslında da sorum daha çok şöyle; boş zamanlarımı kendime bir B planı oluşturabilecek, ileride remote işler yapabilecek şekilde değerlendirmek istiyorum. Bu nedenle bir ekonomi mezunu olarak aktif işimden sıyrılabilmeyi farklı bir kariyer edinebilmeyi istiyorum.

Evet, hepsi farklı amaçlara hizmet ediyor ancak kafamda şu şekilde dönüyor;
- js sonrasında frameworkler ile blockhain teknolojisine adım atmak
- daha çok görsel alanda figma ile kendimi geliştirip, ui, ux konusunda işler kovalamak
- Google Analystics üzerinden growth hacking üzerine yoğunlaşmak.

Öncelikle temel amacım kariyer değişikliği veya freelance işler kapabilmek. Tabii ki kolay değil ancak 1 sene yoğunlaşarak bir noktaya gelebilirim diye planlıyorum. Yaş 36

Tavsiyeniz varsa sevinirim :)

js konusunda ilerlemek ilerde daha fazla is olanagi ve opsiyon saglar. ama elbette bir programlama dili ogrenmek yaninda ilgili kutuphane, framework gibi konulari da ogrenmeyi gerektirir. bununla beraber temel konular, network/http gibi konular, temel algoritma/veri-yapilari, git gibi versiyonlama sistemleri diye giden yan konular da var. js dilinin yaninda bircok konu da ogrenmek gerekiyor.

yani kisaca js ve bunu yaninda ogrenilmesi gereken konular elbette figma, veya google analytics gibi araclari ogrenmekten daha fazla zaman alacaktir. harcayacabileceginiz zaman onemli bir faktor karar vermek icin.

ama buna benzer olarak ui/ux ogrenmek de figma disinda bircok konuyu da ogrenmeyi gerektirir.
  • emrahday  (25.08.22 13:14:27 ~ 13:16:27)