Size gelse sevinir misiniz küçümser misiniz?

Merhaba duyuru severler!

Geçen hafta bir işe başladım. Bölge satış temsilcisi olarak. İlk gün uzak şehirdeki merkez ofise gittim oradakilerle tanıştım ve bölgeme döndüm. Merkezdeki beyaz yakalar çok cana yakın çok iyi davrandılar bu hafta gene gitmem gerekiyor ben de giderken şu 1 liralık haribo küçük jelibonlardan alsam herkese birer tane dağıtsam diyorum. Arkadaşım anlattım arkadaşımdan Yok oğlum ya çok tırt bir hediye olur tatlı dağıt diyor. Hatta bana böyle dandik bir şey gelse küçümserim arkasından konuşurum dedi. Tatlı da bana çok oryantalist geliyor. Bir de maaş alanların tatlı dağıtması çok normalleştiği için sıradan geliyor. Peki sizi soruyorum size öyle küçük bir harbi gelse ne düşünürdünüz?

Şu linkteki haribodan:

www.a101.com.tr

Tatlı dağıt

  • freebird5406_2  (21.08.22 17:30:34)
Daha bir haftalık çalışanın, henüz maaş almadım. Bunu belirtmek istedim. Yazmayı unutmuşum..

  • deadwampir  (21.08.22 17:32:49)
Kucumsemem ama bu ne amk derim

  • ghilleinthemist  (21.08.22 17:32:52)
tatlı oryantalistse ekler al o zaman. jelibon ne ya? küçümsemek değil de kültürel bi wirdness olur. avrupada veya jelibon dyarı almanyada değiliz. bi de 1 liralık bişey hepten kötü olur. jest yapacaksanız paraya kıyacak ve üzülmeyeceksiniz ya da yapmayacaksınız. her şeyin bir seviyesi var. yani rejansta yemek yiyip 10 lira bahşiş bırakmak olmaz, üniv öğrencine 5 lira harçlık verilmez gibi.

çikolata alın,
kalem dağıtın,
paket dondurma bile olur ama jelibon no.
  • jimjim  (21.08.22 17:34:23)
Valla ben gülerdim. Ciddiyetsiz bir şey. Bölge satış temsilcisi olmuşsun. En iyi yerlerden baklava almak yakışır.

  • dissendium  (21.08.22 17:35:42)
küçümsemem de, "garip" bulurum.

bütçen yoksa elin boş git ki bence elin boş gitmelisin zaten.
ha yok ortam tatlı götürmeyi kaldırır dersen de ekler falan al veya tulumba mulumba.
  • another satisfied lover  (21.08.22 17:36:02)
Jelibon uygun olmaz. Çikolata en güzeli. Her keseye uygun çikolata da var.

  • buzbebek  (21.08.22 17:38:21)
Jelibon olmaz

  • Mcfly  (21.08.22 17:39:35)
Bence de bir şey dağıtmanıza gerek yok. İlla bir şey vermek istiyorsanız kendi şehrinize özgü, belki orada hasını bulamayacakları bir şey jelibondan daha iyi olur sanki.

  • peki madem  (21.08.22 17:49:58)
Bişey dağıtma bence. Yani bunu zaten dağıtma da, bişey dağıtmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Zaten tatlı vs işi ilk maaşta olur.

  • elorelia  (21.08.22 17:52:38)
Dondurma da olur, böyle bir şey gelecek olsa şu aralar en çok dondurmaya sevinirdim

  • encokbenisevinnolur  (21.08.22 17:55:10)
küçümsemek gibi olmasın da bu küçük jelibonları ya da petito veya kalem çikolataları ben neredeyse 15 günde bir ofiste dağıtıyorum, kahve yanına eşlik edecek bir şey de çıkmış oluyor böyle.

hani attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez gibi. bari karam veya canga olsa, o daha iyi olur gibi.
  • m e b  (21.08.22 18:06:15)
tatli oryantalist (?!) de jelibon da boktan bir sey, hangisi daha kotu karar ver. ben yemem mesela. imajini zedeler direkt.

bir de oryantalist ona denmez. batili biri gelip "ooo siz simdi butun gun baklava yiyip nargile iciyorsunuzdur" dese o oryantalist olur. sen batili degilsin.
  • hot potato  (21.08.22 18:16:19 ~ 18:27:48)
bulunduğunuz şehirde meşhur olan veya sevilen bir şeyden götürebilirsiniz. böyle bir şeyle karşılaştığı zaman insanlar ya düşünmüş de getirmiş sağolsun derler. ama her yerde bulunan veya çok da yöresel olmayan bir şey olduğu zaman diğer arkadaşların söylediği durum yaşanabilir.

  • bravoteam  (21.08.22 18:46:53)
çomarland de yaşadığımız için yukarıdakiler gibi bu ne amk tepkisi alabilirsin. burda millet mananın değil şeklin peşinde. ya daha pahalı bişi al yada hiç alma

  • buenosdias  (21.08.22 18:54:35 ~ 18:56:10)
jelibon ne gerçekten? bulduğumuz 6 milyar dolarlık rezervden mi? tatlı ne kadar oryantalist ise (ki değil), jelibon o kadar çocukça. tatlı iyidir. sen tatlıdan yürü. hatta şu vasat ve sağlıksız, çubuğa saplanmış meyve/kek/çikolata sepeti şeyler bile jelibondan iyidir. bana gelse gülerim.

  • nawar  (21.08.22 19:19:28)
farklilik olsun, sevimli bi sey olsun istegini anliyorum ama bu cocukca ve komik. her seyin yeri var. bir de 1 haftadir tanidigin insanlar en nihayetinde boyle sevimlilikler cidden komik kacar. bana baklava da komik geliyor o da baska acidan komik. girdigim hicbir sirkette ilk maasla dahi bi sey almadim, alani da gormedim. hic kucuk sirkette calismadim bu arada.
bi sey alma kisacasi. ille alayim diyorsan kucuk damak'lar var kutu seklinde ondan al bari.

  • Kittie  (21.08.22 19:22:34)
Jelibon olmaz, bir şey dağıtacaksanız fıstıklı baklava dağıtın.

  • Amaranta ursula  (21.08.22 19:37:58)
Baklava yerine jelibon getiren birine denk gelsem ilah ilan ederim kendisini.

Dunyanin en gereksiz en kurumsal kurumlarindan birinde calisiyorum sanirim, herkes gibi baklava getirmek yerine truffle falan getirmistim cikolata toplari, sirf bu olay sayesinde bile herkesle kaynasmis oldum hala hatirliyor rutin disina 2 saniye de olsa cikabilmis beyaz yakalar.
  • aguen  (21.08.22 20:25:21)
Ekler olabilir, tartolet olabilir bu tarz bir tatlı alıp ortaya koyun. Dalga geçmem ama çok çocukça jelibon.

  • cilekli pasta  (21.08.22 20:40:28)
Jelibon ne abicim, ilkokulda arkadaşlarına mı dağıtıyorsun?
Al iki kilo soğuk baklava, köy ortaya masaya bitti gitti.

  • etna  (22.08.22 00:20:26)
jelibonu unut..

tatlı veya o geldiğin yörenin meşhur bir şeyi alıp götür ya da paran yoksa maaş almadıysan hiç bir şey götürme maaş aldıktan sonra gittiğinde götürürsün.

ayrıca kusura bakma ama çol güldüm be
  • xdenizx  (22.08.22 08:59:14)
melih'cim sen misin canım :)

jelibon olmaz. hiç bir şey dağıtma gerek yok,
  • babafingo  (22.08.22 11:21:20)
yerel,doğal bir ürün varsa onu ikram etmen en makbulü
dut kurusu bile olur
beyaz yaka sever böyle şeyleri dsf
  • bir soru sorcam  (22.08.22 11:37:42)
Yukarıdakiler +1

Hiçbir şey dağıtmayın, maaşı bekleyin. Dağıtmak istiyorsanız uygun fiyatlı bir çikolata bulun.
  • ruhen hastayim ben  (22.08.22 12:26:00)
Tatli ne geliyor ne geliyor? Dünya´nin hangi kosesine giderseniz gidin, tatli kutlamalarin bir parcasidir. Eclair alin Avrupai olmak istiyorsaniz?

Haribo ne ya hu? Almanya´dayim, jelibonu 1. sinif ogrencileri dogum günlerinde arkadaslarina dagitiyor. Komsunun oglunun dogum günü vardi. Kapimiza bir paket birakmis. Icinde Haribo vardi. Bir yetiskinden jelibon aldigimi hic hatirlamiyorum.
  • buf-e kür  (22.08.22 12:38:29 ~ 12:39:05)