[]

Hangi KPSS’ye hazırlanmam gerekir?

SBF’den kamu yönetimi mezunu olacağım olursam, hedefim ise devlette memuriyet kazanmak. Müfettiş yardımcılığı, nüfus müdürlüğü memurluğu, noterlik vb. gibi mevkiler fakat KPSS konusunda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, çeşit çeşit KPSS a grubu sınavı var sanırım? KPSS A derslerini kitaplarını alıp çalışmaya başlamak için tavsiyenize açığım. Dershanelerin faydası dokunur mu KPSS A için?

Kimi sitelerde kamu yönetimi mezunları için KPSS B deniliyor, çözemedim bi türlü


 
a kadrolar için kpss a. düz memurluk için b. a 2 senede bir yapılıyor. b her sene yapılıyor. diye biliyorum. ayrıca noterlik için kpss değil hukuk fakültesi mezunu olman lazım


  • paintov  (13.08.22 14:36:36) 
İstediğin kadrolar için kpss a sınavına girmen lazım ve bu sınav hem gkgy hem de alan derslerinden ibaret. Çalışman gereken alan dersleri de; kamu yönetimi, hukuk, maliye, iktisat, muhasebe. A kadro ve 4 t dershaneleri piyasadaki en iyi dershaneler, ben 4t ile çalışıp atandım. Gidip ya da sitelerinden bilgi alınıyorsa oralara bakıp bilgi alabilirsin. Bence dershane ile çalışmak daha iyi çünkü 7 tane hukuk dersi var mesela, sen çalışsan illa ki biri eksik kalıyor anlamadığın yer oluyor ama hocalarla birlikte tamamlanıyor. Daha sorun olursa mesaj atabilirsin.


  • fildirfildir  (13.08.22 15:10:53) 
Yukarıdakilerden biri yanlış biri eksik. KPSS alana yani KPSS a’ya gireceksin. KPSS a her sene yapılır, her sene girebilirsin yani. Noter olamazsın hukuk mezunu değilsin.

KPSS dersanesine git en iyisi onlar sana iyice anlatırlar
  • Hallegadola  (13.08.22 22:30:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.